skrzyczne-hdskrzyczne-hd

 Paralotniowe Mistrzostwa Polski 2014 

 10-13 lipca Szczyrk 

slider-chmury-1slider-chmury-1
slider-niebo-czysteslider-niebo-czyste
 • PLP Michałków - zawody przełożone

  Po raz kolejny z przyczyn zagrożenia burzami (niektóre prognozy wskazują deszcze w sobotę, niektóre w niedzielę, do tego silny wiatr w niedzielę) oraz z przyczyn technicznych (nie jest pewne czy mechanik usunie do jutra awarię jednej z wyciągarek) przesuwamy PLP w Michałkowie na kolejny weekend. Mamy nadzieję, że do trzech razy sztuka!

  ,

 • Gratulacje dla kadry PPG!

  Na zakończonych właśnie I Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Europy Reprezentacja Polski PPG wywalczyła aż 5 medali - 2 złote i 3 srebrne. Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Bógdał w klasie PL1.  Polska reprezentacja wywalczyła złoto drużynowo. Na drugim miejscu uplasowali się: Krzysztof Romicki w klasie PL1, Piotr Ficek w klasie PF1 oraz sztafeta PF1 w składzie […]

 • PLMP Masłów - wyniki

  Kolejne Zawody z cyklu Polskiej Ligi MotoParalotniowej przechodzą do historii. Edycja PLMP w Masłowie odbyła się dzięki wsparciu i wysiłkom: Szczególne podziękowania kierujemy do Leszka Milewskiego oraz Mirki i Mirka Górskich, za pomoc i pracę wykonywaną w trakcie trwania zawodów, a także galerią zdjęć. Wszystkim Pracownikom i Członkom Aeroklubu Kieleckiego dziękujemy za gościnne przyjęcie, udostępnienie nam […]

  ,

 • Nasze działania i liczba członków w 2014

  W ostatnich dniach nasze Stowarzyszenie przekroczyło pewną historyczną liczbę. W naszym systemie ZEFIR na dzień dzisiejszy 910 pilotów zadeklarowało opłatę składki na 2014 rok. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy w połowie lotniczego sezonu, to zaczynamy nieśmiało marzyć o osiągnięciu magicznej czterocyfrowej liczby.

 • PLP Michałków rejestracja i nagrody

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe ufundowało nagrody pieniężne dla zwycięzców klasyfikacji generalnej PLP w Michałkowie które odbędą się w najbliższy weekend. Za zajęcie pierwszego miejsca pilot otrzyma 600 zł, drugiego miejsca 400 zł, trzeciego miejsca 200 zł. Członkowie PSP będą mogli wykonać dwa hole dziennie na koszt naszego stowarzyszenia dzięki pozyskanemu przez nas sponsorowi firmie Lotto.

  ,

 • PLMP Masłów - podsumowanie

  Zawody w edycji PLMP Masłów mamy już za sobą. W piątkowy wieczór przeprowadziliśmy odprawę z ogromnym naciskiem na bezpieczeństwo podczas zawodów. W sobotę rano poszły dwie nawigacje, jedna z deklaracją czasu i z ukrytymi punktami premiowymi, a druga tzw. kocie skoki. Oczywiście nie obyło się bez czystego startu i lądowaniem na celność w „pachołki”.

  ,

 • Uwag kilka o filmowaniu z nieba

  Radość jaką daje latanie jest nie do opisania, a większość z nas, z wyjątkiem skrajnych przypadków para-narcyzmu, chce się ową radością podzielić z innymi, utrwalając swe loty na filmie. Koledzy pytają mnie o różne aspekty filmowania, często jak już jestem prawie podpięty do liny, więc, na podstawie ich pytań, postaram się trochę o kamerowaniu napisać, […]

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  sierpień

  30sie - 31Cały dzieńPuchar Prezydenta Miasta Płock - edycja PLMPPłock, Aeroklub Ziemi MazowieckiejTyp wydarzenia:zawody

  wrzesień

  Brak wydarzeń


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118
 • 5 × 3 =