• Wyniki generalne PLMP 2015

  Nadszedł już czas na podsumowanie w tak intensywnym sezonie Ligi MotoParalotniowej 2015. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 17 października w Płocku odbędzie się uroczyste zakończenie ligi, podczas II zawodów RiverFly o puchar Prezydenta Płocka. Ceremonia planowana jest wstępnie na godz. 18, więcej szczegółów podamy później.

  ,

 • I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania na Żarze

  Zapraszamy wszystkich pilotów na I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania na Żarze, które odbędą się w dniach 3-4 października 2015 r. Z inicjatywą takiej imprezy wyszła Górska Szkoła Szybowcowa, której zależy na integracji ze środowiskiem paralotniowym, równie silnie związanym z górą Żar, co szybownicy.

 • Relacja z PLMP Elbląg

  W dniach 19-20 września na terenie lotniska Aeroklubu Elbląskiego odbyła się czwarta - ostatnia edycja Motoparolotniowej Ligi sezonu 2015. Jej bezpośrednimi organizatorami byli PSP, piloci motoparolotniowi klubu Elblaskiego i Paramotor Team. W zawodach wystartowało 19 załóg, w tym pięć tandemowych. Pogoda ponownie dopisała, cała sobota była lotna. Rano piloci polecieli na nie łatwą tym razem […]

  ,

 • PLMP Elbląg - ostatnia edycja w tym roku

  Zapraszamy do wzięcia udziału w ostatniej już w tym roku edycji motoparalotniowej ligi sezonu 2015, która odbędzie się od 19 do 20 września w Elblągu na terenie Aeroklubu Elbląskiego ul. Lotnicza 8B. Jak już wspomniałem, będzie to ostatnia na ten rok edycja, dlatego warto jeszcze powalczyć o cenne punkty do końcowej klasyfikacji. Zawody w Płocku […]

  ,

 • Stacje pogodowe

  Od jakiegoś czasu działają już stacje pogodowe, częściowo wspierane finansowo przez PSP. Pierwsza powstała na Działach koło Krosna, a kolejna na Skrzycznem. Trzecia stacja jest już zamontowana i prawdopodobnie ruszy jeszcze w tym sezonie w Sudetach. Jeżeli macie pomysły, gdzie jeszcze mogłyby by powstać takie stacje, to piszcie do nas - możemy Was wesprzeć finansowo, […]

 • Dudek - komunikat bezpieczeństwa

  Firma Dudek wydała ważne ostrzeżenie na temat dokręcania deltek, które w sumie dotyczy wszystkich paralotni. Niedawno miało miejsce zdarzenie z udziałem paralotni Hadron Duo 34 i wózka dwuosobowego, kiedy w momencie wyjścia ze stromej spirali deltka z rzędu „A” po lewej stronie rozgięła się i wysunęła z taśmy nośnej.

 • Mapy stref do Garmina

  Powoli przygotowujemy się do nowego sezonu i na tę okoliczność udostępniamy Wam pliki z mapą przestrzeni powietrznej, przystosowane do urządzeń GARMIN. Mapy przygotował dla nas Paweł Radziszewski, za co ogromnie mu dziękujemy w imieniu wszystkich posiadaczy Garminów. Mapy są przygotowane w wersji dla PG i PPG.

  ,

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  Opcje sortowania
  17paź - 18Cały dzieńZakończenie sezonu PLMPPłockTyp wydarzenia:zawodySport:PPG


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118