• Komunikat bezpieczeństwa - uprząż Ozone Forza

  W uprzężach tych odnotowano kilka przypadków całkowitego urwania się pętelki trzymającej zawleczkę od spadochronu zapasowego. Ponieważ w tej uprzęży są dwie pętelki, urwanie się jednej z nich nie powinno stanowić natychmiastowego zagrożenia przypadkowego wypadnięcia zapasu, ale należy dokonać przeglądu.

 • Nowe, lepsze pozwolenie radiowe z pracą z powietrza

  Chciałbym zawiadomić wszystkich członków PSP i tych, którzy się jeszcze wahają, że wczoraj dotarło do nas nasze nowe pozwolenie radiowe. To co wszystkich ucieszy to fakt, że PSP ma teraz nie jeden a trzy kanały radiowe, w tym jeden współdzielony aktualnie z Federacją. Użytkować te częstotliwości może za darmo każdy członek PSP z aktualnie opłaconą […]

 • Spotkanie ze Strażą Graniczną w siedzibie PAŻP

  8 grudnia 2015 roku w siedzibie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie przy ul. Wieżowej odbyło się trójstronne spotkanie pomiędzy paralotniarzami, Strażą Graniczną a PAŻP. Spotkanie miało na celu poczynienie pewnych trwałych ustaleń, co do wykonywania lotów na ścianie wschodniej oraz w Beskidzkie Niskim i w Bieszczadach.

 • Magazyn free.aero dostępny po polsku

  Free.aero to darmowy międzynarodowy magazyn paralotniowy i motoparalotniowy, wydawany wyłącznie w wersji elektronicznej. Magazyn powstał jako voler.info w wersji francuskojęzycznej, a następnie pojawił się w kolejnych wersjach językowych. Od teraz także po polsku. W pierwszym numerze wszystko o nosie rekina.

 • Zakończenie PLMP sezonu 2015 i nowe otwarcie na sezon 2016

  17 października w auli Urzędu Miasta Płocka odbyło się zakończenie PLMP sezonu 2015. Dziękujemy przybyłym pilotom na tą uroczystość, to dzięki wam właśnie ta impreza ma sens i cieszy nas organizatorów, że przybyliście, mimo tak kiepskiej pogody. A przede wszystkim dziękujemy Wam za udział w zawodach i ich bezpieczny przebieg. Dziękujemy organizatorowi Darkowi Bógdałowi z […]

  ,

 • Zakończenie PLMP 2015 i Riverfly w Płocku

  W dniach 16-18 października organizujemy drugie Zawody Motoparalotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Płocka RIVERFLY 2015, połączone z podsumowaniem wyników Polskiej Ligi Motoparalotniowej 2015. W sobotę uroczysta kolacja i wręczenie nagród.

 • Mapy stref do Garmina

  Powoli przygotowujemy się do nowego sezonu i na tę okoliczność udostępniamy Wam pliki z mapą przestrzeni powietrznej, przystosowane do urządzeń GARMIN. Mapy przygotował dla nas Paweł Radziszewski, za co ogromnie mu dziękujemy w imieniu wszystkich posiadaczy Garminów. Mapy są przygotowane w wersji dla PG i PPG.

  ,

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  Opcje sortowania

  Brak wydarzeń


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118