Nasze działania i liczba członków w 2014

W ostatnich dniach nasze Stowarzyszenie przekroczyło pewną historyczną liczbę. W naszym systemie ZEFIR na dzień dzisiejszy opłatę składki na 2014 rok zadeklarowało 910 pilotów. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy w połowie lotniczego sezonu, to zaczynamy nieśmiało marzyć o osiągnięciu magicznej czterocyfrowej liczby. Z naszego doświadczenia wynika, że nie wszystkie zadeklarowane składki są wpłacane, ale wg zestawienia odhaczonych w systemie wpłat wynika, że liczba naszych członków z zeszłego roku powiększyła się o około 100 osób.

gaggle910
Fot. Martin Scheel, azoom.ch

Tak duże wsparcie naszych członków pozwala nam na podejmowanie kolejnych inicjatyw oraz przeznaczanie coraz większego budżetu na działania paralotniowe.

W ostatnim czasie nasze Stowarzyszenie wsparło dwa teamy paralotniowe na rozegranych i organizowanych przez nas Paralotniowych Mistrzostwach Polski: Żywiec PSP Team oraz PSP Sport Team. Pierwszy z wspieranych przez nas teamów Żywiec PSP Team zdobył drużynowo 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Paralotniowe Mistrzostwa Polski były po raz pierwszy w ich historii objęte patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Podczas słoweńskiej edycji Mistrzostw Polski dla zwycięzców ufundowaliśmy nagrody finansowe w łącznej kwocie 800 euro.

Podczas analizy tabel z wynikami polskich międzynarodowych zawodów, można znaleźć wśród sponsorów również nasze stowarzyszenie. Adres naszej strony psp.org.pl wpisują sponsorowani przez PSP nasi wieloletni członkowie Tomasz „Tumek” Kuczkowski oraz Przemysław „Preczmek” Licznerski.

W miniony weekend po raz pierwszy podczas organizowanej przez nas PLMP w Masłowie, zostały rozstawione dwa dwunastometrowe pylony Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego. Pylony zakupiliśmy w firmie Dudek Paragliders, której serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę. PLMP w Masłowie tak jak i wszystkie inne tegoroczne edycje PLMP wsparliśmy kwotą 1000 zł.

W miniony weekend odbyły się zawody z cyklu PLP Puchar Beskidu Wyspowego, tą jak i pozostałe edycje Polskiej Ligi Paralotniowej wspieramy kwotą 1000 zł.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną zawody PLP w Michałkowie. W ramach przeznaczonego budżetu: 600 zł jest przeznaczone na nagrody finansowe dla zawodników i 400 zł na bezpośrednie wsparcie zawodów.

Więcej o realizacji naszych działań w bieżącym roku napiszemy już wkrótce.

Mariusz Nowacki

Prezes PSP. W stowarzyszeniu zajmuje się tematem ubezpieczeń oraz Polską Ligą Paralotniową. Zawodowo inżynier budownictwa. Inne pasje: pływanie na wakeboard, fotografia lotnicza

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118