Zgłaszanie drużyn na PMP 2016

Zgodnie z Regulaminem przyznawania tytułów Paralotniowych Mistrzostw Polski 2016, prosimy o zgłaszanie składów drużyn do Komisji Lotniowej i Paralotniowej. Zasady klasyfikacji drużynowej zostały niezmienione od zeszłego roku i wszystkie są opisane w ww. regulaminie.

Kluby pragnące rywalizować o tytuł DMP muszą się zarejestrować w KLiP poprzez przesłanie zgłoszenia zawierającego nazwę i listę pilotów – członków klubu – chcących brać udział w rywalizacji na adres e-mail: komisja.paralotnie@gmail.com do dnia 15 maja 2016 r.

W zgłoszeniu można podać wszystkich pilotów, którzy mogą reprezentować klub, natomiast ostateczny 5-osobowy skład musi zostać podany podczas rejestracji w biurze zawodów 22 maja. Każdy klub może wystawić maksymalnie dwa 5-osobowe składy.

Autokar do Tolmina

Organizujemy przejazd na Paralotniowe Mistrzostwa Polski 2016 w Słowenii. Autokar ruszałby późnym wieczorem w piątek 20 maja, a wracał albo wieczorem w sobotę 28 maja, albo rano w niedzielę 29 maja (w zależności od pogody). Koszt przejazdu w obie strony wyniesie między 200 a 300 zł, w zależności od liczby osób. Jeżeli nie zbierze się liczba chętnych wystarczająca na duży autokar, zamienimy go na mniejszy. Autokar oczywiście będzie wypasiony, kilma, wygodne fotele itp. Dokładny model będzie znany, gdy będziemy wiedzieć, ile osób się zapisze. Czytaj dalej

Selekcja na PMP 2016

W związku z bardzo dużą liczbą pilotów, chcących wziąć udział w Mistrzostwach Polski 2016, KLiP wspólnie z organizatorem zmuszeni są do wprowadzenia na tegoroczne zawody procesu selekcji. Cieszy nas bardzo tak duże zainteresowanie i chętnie byśmy zobaczyli Was wszystkich w Tolminie, ale niestety zawody paralotniowe mają swoje ograniczenia. W ciągu ostatnich kilku lat nasze zawody przeszły dużą metamorfozę – zaczynając od rangi imprezy towarzysko-sportowej osiągnęliśmy poziom sportowego wydarzenia wysokiej rangi, przyciągającego wielu pilotów z zagranicy. W tym roku planujemy rozegrać nasze zawody wspólnie z mistrzostwami Węgier.
Czytaj dalej

System FTV

Podczas obecnych Mistrzostw Polski używany jest system punktacji ze współczynnikiem FTV. Poniżej krótkie wytłumaczenie, jak on działa.

FTV – Fixed Total Validity

System FTV służy do odrzucania najsłabszego wyniku pilota podczas zawodów, a dokładnie najsłabszego x% jego punktów. Jest on obecnie coraz częściej używany na zawodach paralotniowych i lotniowych, także na najważniejszych imprezach, jak mistrzostwa świata i Europy, czy PWC. Taka punktacja ma zachęcić pilotów do podejmowania większego ryzyka na trasie (w sensie wyniku), oddzielania się od grupy i szukania własnych pomysłów na konkurencję. Latać na przedzie i samemu jest o wiele trudniej, dlatego FTV częściowo niweluje to ryzyko. Czytaj dalej

GIN Carrera+ do wygrania w klasie sport!

Prezentację sponsorów rozpoczynamy od dużej niespodzianki. W klasyfikacji sport (czyli skrzydła maks EN-C) zwycięzca otrzyma nowiuteńką Carrerę+ od GINa, czyli podrasowaną wersję Carrery, która dopiero co wyszła na rynek. Ogromne podziękowania dla Petry Slivovej za tak niesamowitą nagrodę. A dystrybutorem GINa na Polskę jest http://www.centrumparalotniowe.pl/, które także dorzuca nagrody od siebie.

carreraplus

Autokar do Kruszewa

Organizujemy przejazd na Paralotniowe Mistrzostwa Polski 2015 w Kruszewie w Macedonii. Autokar będzie ruszał z Katowic w piątek 24 lipca późnym wieczorem, a wracał albo wieczorem w sobotę 1 sierpnia, albo rano w niedzielę 2 sierpnia (w zależności od tego, kiedy zawody się zakończą). Koszt przejazdu w obie strony wyniesie między 300 a 400 zł, w zależności od liczby osób. Jeżeli nie zbierze się liczba chętnych wystarczająca na duży autokar, zamienimy go na mniejszy. Czytaj dalej

Zawody na Żarze 1-4 maja

W związku z opinią KLiP dotyczącą Paralotniowych Mistrzostw Polski, zawody organizowane w dniach 1-4 maja w Międzybrodziu Żywieckim nie będą liczone do klasyfikacji Mistrzostw Polski 2015, jednak odbędą się zgodnie z planem (jeżeli tylko pogoda pozwoli), Będą to zawody FAI 2 i będzie można zdobywać na nich punkty do rankingu WPRS. Konkurencje są zaplanowane na dni 1-3 maja, a 4 maja jest dniem rezerwowym, jeżeli odbędą się mniej niż 2 konkurencje. Czytaj dalej

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118