Zawody na Żarze 1-4 maja

W związku z opinią KLiP dotyczącą Paralotniowych Mistrzostw Polski, zawody organizowane w dniach 1-4 maja w Międzybrodziu Żywieckim nie będą liczone do klasyfikacji Mistrzostw Polski 2015, jednak odbędą się zgodnie z planem (jeżeli tylko pogoda pozwoli), Będą to zawody FAI 2 i będzie można zdobywać na nich punkty do rankingu WPRS. Konkurencje są zaplanowane na dni 1-3 maja, a 4 maja jest dniem rezerwowym, jeżeli odbędą się mniej niż 2 konkurencje.

Niezwykle mi przykro z tej zaistniałej sytuacji, jednak względy organizacyjne sprawiły, że informacja o terminie zawodów została opublikowana dopiero na początku marca, a to sprawiło, że dla niektórych osób (w tym członków kadry narodowej) było zbyt późno, żeby móc zorganizować sobie przyjazd na te zawody.

Imprezę na Żarze chcemy potraktować jako „obóz” przygotowujący do startu w zawodach FAI. Planujemy omawianie konkurencji każdego dnia, a także będą zorganizowane szkolenia/warsztaty (w miarę wolnego miejsca na sali także dla osób spoza zawodów) – obecnie są zaplanowane trzy tematy: ogólne zasady dotyczące zawodów FAI (typy konkurencji, podstawy punktacji, najważniejsze przepisy), używanie LK8000 na zawodach, meteorologia dla pilotów.

Na zawody można się zapisywać przez serwis Airtribune:

airtribune_logo

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118