Piloci zebrani w Polskim Stowarzyszeniu Paralotniowym od zawsze mieli problem z zawarciem ubezpieczeń wymaganych przez polskie prawo. Gdzie je zawrzeć? Gdzie najtaniej? Dlaczego zawsze ubezpieczycielowi trzeba tłumaczyć, że nie jesteśmy samobójcami i co to w ogóle są te paralotnie? Wszystko to trwało do momentu w którym zdecydowaliśmy porozumieć się z ubezpieczycielem, który stworzył dla nas ubezpieczenie grupowe.

Ubezpieczenia te, bazując na kilkuletnich doświadczeniach i znanej szkodowości dużej grupy pilotów, co roku ulepszamy. Im więcej nas pilotów w jednej grupie, tym większą mamy siłę przebicia. I tak pochwalić się możemy najatrakcyjniejszymi finansowo (stosunek ceny do wysokości Sumy Gwarancyjnej) warunkami ubezpieczeniowymi dla pilotów paralotni na rynku.

Dysponujemy ubezpieczeniami Odpowiedzialności cywilnej (OC), Kosztów Leczenia (KL) i Następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Dodatkowo dysponujemy ubezpieczeniami dla osób które posiadają inne pasje oprócz latania na paralotniach tj. spadochroniarstwo, narciarstwo, snowboard, nurkowanie, modelarstwo, narty wodne, wakeboard, windsurfing, kitesurfing, a od 2016 roku także drony.

Wszyscy członkowie Zarządu PSP czynnie latają i ubezpieczenia tworzymy przede wszystkim dla nas. Wiemy, że jeśli my będziemy dobrze ubezpieczeni to i wszyscy nasi członkowie będą dobrze ubezpieczeni.

Aby zawrzeć ubezpieczenie, trzeba być naszym członkiem. Umożliwia to system ZEFIR do którego należy się zarejestrować/zalogować.

Ze szczegółami ubezpieczeń można się zapoznać w zakładkach OC, KL, NNW.

Kiedykolwiek będziecie potrzebowali pomocy lub błyskawicznego zawarcia ubezpieczenia, możecie się skontaktować bezpośrednio z panią Bernadettą Florczyk (43 654 22 33), która z ramienia Brokera bezpośrednio zajmuje się naszym stowarzyszeniem.

Roczna składka w PSP, jest płatna jednorazowo raz w roku i jest ona w całości przeznaczana na różnego rodzaju inicjatywy paralotniowe.

Od roku 2020 powstał nowy system do obsługi ubezpieczeń – ZEFIR2. W tym systemie obsługujemy tylko płatności online za pośrednictwem operatora płatności. Do składek doliczamy prowizję, którą pobiera operator płatności. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy od ręki zrealizować Państwa zlecenie na polisę, nie trzeba oczekiwać na odznaczenie wpłaty, a certyfikat dostępny jest do wydruku natychmiast po opłaceniu należności. 

 

Będąc naszym członkiem, wspierasz polskie paralotniarstwo!

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118