Lotniczy Klub Sportowy Zefir – Ruszamy!

Szanowni Państwo,
W związku z powołaniem przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego do działalności sportowej, Lotniczego Klubu Sportowego „Zefir” Sp. z o.o., zapraszamy wszystkie osoby chcące wykupić licencje sportowe LSFAI do zapisywania się do tego Klubu.


Informujemy że nie należy już występować o LSFAI w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego ze względu na to że kończymy działalność w Aeroklubie Polskim jako stowarzyszenie.
Klub Zefir posiada wykupioną licencje klubu sportowego w dyscyplinach paralotnie/lotnie, mikroloty oraz modelarstwo. W związku z tym, iż LKS Zefir jest osobnym podmiotem prawnym zmieniają się zasady członkostwa w nim oraz związane z tym opłaty.
Cennik opłaty członkowskiej w Klubie na rok 2018 wygląda następująco:

 • Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego z opłaconą składką na dany rok kalendarzowy – 150zł /rok
 • Osoby nie będące członkami Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego – 240zł /rok
 • Członkowie Kadry Narodowej będący członkami Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego z opłaconą składką na dany rok kalendarzowy – 60zł /rok

Klub przewiduje maksymalną liczba licencji sportowych LSFAI możliwych do uzyskania w tym roku do 100 (wcześniej PSP miało corocznie ponad 120). Dlatego nie należy odkładać decyzji na ostatnią chwilę
Poniżej znajdziecie deklaracje członkowską oraz statut określający zasady działania klubu.
Bardzo ważna informacja:
Podpisaną deklaracje należy zeskanować i wysłać na adres email wraz z wpłatą by przyspieszyć akceptacje, ale bezwzględnie pod rygorem unieważnienia członkostwa i licencji FAI należy dosłać oryginał na adres siedziby klubu podany w deklaracji. 

Osoby które już wystąpiły o LSFAI w imieniu PSP proszone są po zapisaniu się do LKS Zefir o wysłanie do Aeroklubu Polskiego informacji o zmianie przynależności Klubowej. Zawodnicy którzy tego nie uczynią po wyjściu PSP z Aeroklubu Polskiego utracą licencje sportowe, okres przejściowy planujemy maksymalnie do końca lutego, ale im szybciej to zostanie wykonane tym lepiej.

Statut Lotniczego Klubu Sportowego

Deklaracja przystapienia do L otniczego Klubu Sportowego

 

W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji mailowo lub telefonicznie.

 

Paweł Warzybok

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118