25-26 maja – co się będzie działo?

Zaplanowaliśmy rozegranie konkurencji nawigacyjnych, ekonomicznych i sprawnościowych (czyli slalomowych). Na to wszystko mamy tylko sobotę i niedzielny poranek. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. Nawigacja będzie na około 40-50 km, czyli coś około 1 godz. lotu. Jeszcze nie wiem, co „puszczę”, ale na pewno będziemy przygotowywać konkurencje w „kwarantannie”, czyli polecam przejrzenie konspektu na stronie PTP w zakładce ZAWODY –> PLMP 2013 –> Nawigacja Motoparalotniowa. Postaram się połączyć w jednym locie dwa zadania. Obiecuję, że będzie bardzo łatwo, miło i przyjemnie.

Ekonomia po trójkącie nad lotniskiem na 1,5 litra dla jedynek i 2 litry dla tandemów. Może zrobimy jakąś celność, ale się nie upieram.

Slalomy:

Pylony już przygotowane, dogadujemy szczegóły co do elektronicznego pomiaru czasu. Wszyscy bardzo chcą znowu latać właśnie te konkurencje, więc obiecuję, że ich nie zabraknie. W sobotę rano (przed nawigacją) postaram się puścić eliminacje. Bardzo liczę na sprawne działanie wszystkich startujących, dzięki temu mam nadzieję przeprowadzić kilka tasków kwalifikacyjnych. Potem polecimy nawigację i ekonomię, żeby mieć czas na popołudniowe konkurencje slalomowe.

W niedziele rano dokończymy eliminacje i rozegramy finały (pucharowo). To są pierwsze zawody w ramach PLMP, warto zapoznać się z regulaminem, katalogiem konkurencji oraz regulaminem Ligi.

Bardzo mnie cieszy, że już dziś mamy ponad 50 zgłoszeń, dzięki staraniom Emilki, Waltera i Aeroklubu Częstochowskiego wystartują razem z nami Alex i Aurelien. Myślę, że będzie na co popatrzeć. Jestem również pewien, że nie zabraknie naszych przyjaciół z Czech, a to już zadanie dla Hołka, który obieca,ł że nie daruje sobie przyjemności puszczania Was do konkurencji jako sędzia startowy.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w zawodach. Będziecie mieli niepowtarzalną okazje stanąć na starcie wśród czołówki pilotów świata, a zapewniam że każdy z uczestników zdobędzie swoje pierwsze „historyczne” punkty w rankingu Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Będziecie pierwszymi w historii zdobywcami punktów, bo to przecież pierwsze zawody tego cyklu w historii naszego sportu.

Adam Paska
Trener MKN PPG
Paramotor Team Poland

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118