1% last minute

Jeszcze tylko przez dwa dni można składać roczne zeznania  podatkowe za 2013 rok, z ostatnim dniem kwietnia bowiem mija ustawowy termin rozliczenia się z fiskusem. Jeżeli ktoś się jeszcze nie zdecydował, to przypominamy możliwości przekazania 1% swojego podatku na cele „okołoparalotniowe”.

1proc_dla_para

Na PSP można przekazać 1% korzystając ze statusu OPP Aeroklubu Polskiego. Z przekazanej kwoty 80% trafi bezpośrednio do Stowarzyszenia, a reszta posłuży AP na obsługę systemu.

KRS: 0000122672

Cel szczegółowy: Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe

Więcej informacji tutaj

 

Podstawowym celem Funduszu Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy jest pomoc w uniesieniu kosztów rehabilitacji powypadkowej pilotów paralotni.

Z pomocy Funduszu może korzystać każdy, kto uległ wypadkowi podczas uprawiania sportu paralotniowego, niezależnie od posiadanego stopnia wyszkolenia, czy przynależności do klubu, czy organizacji skupiających paralotniarzy. Fundusz może również udzielać wsparcia osobom, które nigdy nie były Darczyńcami Funduszu, ale, w wyniku wypadku paralotniowego znalazły się w sytuacji, gdy statutowa pomoc Funduszu jest im potrzebna.

KRS: 0000 155 678

Więcej informacji tutaj

Jeżeli chcesz wesprzeć polskich lotników, przekazując 1% podatku na ten cel, to wypełnij właściwie swoje zeznanie podatkowe wg poniższych instrukcji, wskazując AP, jako beneficjenta środków. Jako cel szczegółowy wskaż taki, który jesteś zdecydowany wspierać. Może być to konkretny Aeroklub Regionalny, konkretny zawodnik kadry narodowej lub inne zadanie. Pamiętaj, iż 80% przekazanej przez Ciebie kwoty trafi na wskazane przez Ciebie zadanie. Reszta posłuży na sfinansowanie obsługi tego systemu.

KRS: 0000122672

Cel szczegółowy: np. Polska Kadra PPG, Polska Kadra Paralotniowa, Aeroklub Warszawski, konkretny zawodnik

Więcej informacji tutaj

 

1% swojego podatku na cele statutowe Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie. ARwP uzyskał status Organizacji Pożytku Publicznego w 2013 roku.

KRS: 0000294205
(Stowarzyszenie „AEROKLUB REGIONALNY W PIŃCZOWIE”)

Jeżeli ktoś chce przeznaczyć 1% konkretnie na lotniarzy, to w rubryce o nazwie: „Cel szczegółowy 1%” wpiszcie„Lotniowe Centrum Lotów Holowanych”.

Więcej informacji tutaj

 

Zbiórka na rehabilitację Łukasza Nowakowskiego z Mazur

KRS: 0000272272

Cel szczegółowy: Łukasz Hubert Nowakowski

Rehabilitacja i zakup protezy ręki dla Rafała Pasińskiego, który wiosną minionego roku wleciał w druty w efekcie czego stracił lewą dłoń.

KRS:  0000270809

Cel szczegółowy: Pasiński, 2476

 

Na pewno nie jest to lista wyczerpująca wszystkie możliwości, ale może komuś pomoże podjąć decyzję.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118