1 procent 2015 – także dla PSP

Jeszcze przez miesiąc można składać roczne zeznania  podatkowe za 2014 rok, z ostatnim dniem kwietnia bowiem mija ustawowy termin rozliczenia się z fiskusem. Jeżeli ktoś się jeszcze nie zdecydował, to przypominamy możliwości przekazania 1% swojego podatku na cele „okołoparalotniowe”.

1proc_dla_para

W zeszłym roku po raz pierwszy PSP skorzystało z możliwości przekazywania tzw. 1% na działalność stowarzyszenia, korzystając ze statusu OPP Aeroklubu Polskiego. Okazało się, że to działa – uzyskaliśmy 284,80 zł, a po odjęciu 20% dla AP, otrzymaliśmy 227,84 zł.

Jeżeli chcielibyście przekazać swoje 1% na PSP w tym roku, to można to zrobić wpisując w odpowiednich rubrykach PITa poniższe dane. Z uzyskanej kwoty maksymalnie 20% pozostanie w AP na obsługę systemu, a reszta trafi do nas – czyli także do Was, gdyż całość naszych środków przeznaczamy na wspieranie polskiego paralotniarstwa i lotniarstwa.

KRS: 0000122672

Cel szczegółowy: Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe

pit_37_1procent_PSP
PIT-37

Więcej informacji tutaj

 

Podstawowym celem Funduszu Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy jest pomoc w uniesieniu kosztów rehabilitacji powypadkowej pilotów paralotni. Jest on prowadzony przez Glide Club Gdynia.

Z pomocy Funduszu może korzystać każdy, kto uległ wypadkowi podczas uprawiania sportu paralotniowego, niezależnie od posiadanego stopnia wyszkolenia, czy przynależności do klubu, czy organizacji skupiających paralotniarzy. Fundusz może również udzielać wsparcia osobom, które nigdy nie były Darczyńcami Funduszu, ale, w wyniku wypadku paralotniowego znalazły się w sytuacji, gdy statutowa pomoc Funduszu jest im potrzebna.

KRS: 0000 155 678

Więcej informacji tutaj

Jeżeli chcesz wesprzeć polskich lotników, przekazując 1% podatku na ten cel, to wypełnij właściwie swoje zeznanie podatkowe wg poniższych instrukcji, wskazując AP, jako beneficjenta środków. Jako cel szczegółowy wskaż taki, który jesteś zdecydowany wspierać. Może być to konkretny Aeroklub Regionalny, konkretny zawodnik kadry narodowej lub inne zadanie. Pamiętaj, iż 80% przekazanej przez Ciebie kwoty trafi na wskazane przez Ciebie zadanie. Reszta posłuży na sfinansowanie obsługi tego systemu.

KRS: 0000122672

Cel szczegółowy: np. Polska Kadra PPG, Polska Kadra Paralotniowa, Aeroklub Warszawski, konkretny zawodnik

Więcej informacji tutaj

 

Rehabilitacja i zakup protezy ręki dla Rafała Pasińskiego, który dwa lata temu wleciał w druty w efekcie czego stracił lewą dłoń. Rafałowi pomaga Fundacja Avalon.

KRS:  0000270809

Cel szczegółowy: Pasiński, 2476

 

Na pewno nie jest to lista wyczerpująca wszystkie możliwości, ale może komuś pomoże podjąć decyzję.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118