Magazyn free.aero dostępny po polsku

Free.aero to darmowy międzynarodowy magazyn paralotniowy i motoparalotniowy, wydawany wyłącznie w wersji elektronicznej. Magazyn powstał jako voler.info w wersji francuskojęzycznej, a jego pomysłodawcą i redaktorem naczelnym był Sascha Burkhardt, wieloletni naczelny niemieckiego magazynu Thermik i Paramotor. Od wiosny 2014 r. magazyn, już jako free.aero, zaczął być publikowany w wersji angielskiej, a później także niemieckiej i włoskiej w 2015 r. Pojawiają się w nim zarówno wiadomości z paralotniowego świata, jak i artykuły techniczne, recenzje, reportaże, czy portfolia. Wiele tekstów to dogłębne i ciekawe analizy omawianych tematów. Magazyn można czytać w formie elektronicznej na dowolnym nośniku, a także przez aplikację na Androida (jeszcze niedostępną po polsku). Jak ktoś chce, może go też sobie wydrukować.

Dzięki zaangażowaniu PSP, od jesieni 2015 r. free.aero będzie dostępne także dla polskich czytelników. Jeżeli jest ktoś zainteresowany pomocą w tłumaczeniu kolejnych artykułów, to piszcie na nasz adres mailowy.

Jako pierwszy udostępniamy artykuł o technologii Sharknose, stosowaną w coraz większej liczbie paralotni. Dowiecie się, jak ona powstawał i do czego służy. Czym jest nos rekina? Wszystkie numery magazynu znajdziecie tutaj.

logo-freeaero

 

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • Emma Casanova ,

  Hello Karolina, Happy New Year! I wondered whether you had the dates for the Polish Paragliding Open Championships 2016. Barney and I would very much like to come and participate again this year and we are looking at the calendars, but have not been able to find a date yet. Thank you for your help. Kind regards, Emma Casanova

  • Karolina Kocięcka ,

   Hi Emma, we should have those days in the next couple of days – we are planning Ratitovec in Slovenia and it might be either last week of May (right before the British in Meduno, I think) or 2/3 week of June.

  • email: psp@psp.org.pl

   Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
   ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

   NIP 527 251 23 14
   REGON 140534339
   KRS 0000236118