Grzegorz Krzyżanowski nie żyje

Wczoraj wieczorem całym naszym światem paralotniowym wstrząsnęła tragiczna wiadomość: w wypadku lotniczym pod Radomiem zginął Grzegorz Krzyżanowski – najlepszy motoparalotniowy pilot nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej, aktualny mistrz świata w konkurencjach slalomowych.Miał 37 lat, żonę i troje dzieci. Tak pisał sam o sobie na stronie kadry:

W powietrzu czuję się jak ryba w wodzie, albo bardziej jak ptak bo już po starcie czuję się jakby wyrosły mi skrzydła. Przestrzeń i czas przestają mieć znaczenie. Zawody dają mi możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i walki z własnymi ograniczeniami. Czasami bywa niebezpiecznie i bardzo, bardzo trudno, ale jak już wyląduję czuję się o wiele bardziej szczęśliwy i spełniony. Latam z wieloma wspaniałymi ludźmi i robimy dobrą robotę przy okazji świetnie się bawiąc.

Czy latanie jest trudne? Wszystko, co nieznane i obce wydawać się może trudne, wystarczy to tylko poznać.

Jego rodzinie, przyjaciołom, całej kadrze PPG przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.

Pożegnanie Grzegorza odbędzie się w sobotę (21.06.2014) o godz. 10:00 w kościele św. Stefana przy ulicy Idalińskiej 32B w Radomiu, następnie ciało zostanie odprowadzone na cmentarz przy ul. Limanowskiego.

Poniżej można obejrzeć wywiad, którego udzieliła kadra PPG po zeszłorocznych mistrzostwach świata.

 • Michał MeeKee Jarzębiński ,

  Żegnaj Grześ…

  • email: psp@psp.org.pl

   Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
   ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

   NIP 527 251 23 14
   REGON 140534339
   KRS 0000236118