Nowy system ZEFIR i ubezpieczenia w PSP na 2013.

Zapewne sporo z naszych członków zauważyło, że w ostatnich miesiącach unowocześniliśmy naszą stronę internetową. W dniu wczorajszym dokonaliśmy kolejnej zmiany tj. uruchomiliśmy nową wersję systemu ZEFIR. Pomimo prac prowadzonych od kilku miesięcy niestety nie wszystko działa jeszcze w 100%, ale w ciągu najbliższego miesiąca zakładamy pełne wygładzenie systemu pod nasze potrzeby, wygląd i intuicyjność działań. Liczymy w tym zakresie na pomoc i uwagi naszych członków.

Aby skorzystać z nowego systemu należy założyć na naszej stronie konto/zalogować się i w lewym górnym rogu pojawi się czerwony napis Logowanie do ZEFIRA.

Na stronie logowania, ZEFIR należy również założyć konto. Wszyscy użytkownicy starego systemu ZEFIR którzy mieli opłacone składki członkowskie w zeszłym roku i w tym roku, mają przekopiowane dane do nowego systemu. Należy w takim przypadku kliknąć na przycisk „Przypomnij hasło” i podać swój adres email podany w starym systemie. Na ten adres przyjdzie momentalnie nowe hasło. Gdyby nie przychodziło proszę o sprawdzenie zakładki SPAM.

W celu zalogowania się do nowego systemu jako login należy użyć adresu email używanego w systemie. (nie używamy już starych danych do logowania)

Wszyscy użytkownicy po pierwszym zalogowaniu w nowym systemie proszeni są o ponowne odhaczenie deklaracji opłaty składki członkowskiej. Wszystkie składki które były odhaczone w starym systemie do dnia wczorajszego, zostaną zaznaczone jako opłacone w najbliższy weekend.

Największą zmianą jaką oferuje system to automatyczne generowanie certyfikatu do polisy. Staje się on ważny dopiero od północy po opłaceniu składki ubezpieczeniowej i członkowskiej. Liczy się data zlecenia wpłaty na nasze konto.

Nowy system pozwoli nam na wykupienie prenumeraty magazynu VARIO, przeprowadzanie ankiet wśród naszych członków, wysyłania do wszystkich newsletterów i poznawanie preferencji naszych członków w zakresie uprawianych sportów (istotne przy negocjacji ubezpieczeń na kolejny rok).

W dziale ubezpieczenia umieszczone są już wszystkie ubezpieczenia, które mogą zawrzeć członkowie PSP na 2013 rok.

Jest tu sporo nowych ubezpieczeń.

Do nowości należy zaliczyć półroczne NNW zawierane na okres 1 kwiecień – 30 wrzesień czyli na okres najczęściej wykonywanych przez nas lotów.
NNW jest dość drogim ubezpieczeniem i wybranie wersji na pół roku zawierającej w sobie 90% wykonywanych przez nas lotów jest dość korzystne.

Nowe wersje ubezpieczenia KL.
Oprócz tradycyjnych ubezpieczeń rocznych (do 30 dni za granicą) dodaliśmy ubezpieczenia za osobodzień, gdzie użytkownik jadąc np na 3 wyjazdy
zagraniczne w roku może wybrać trzykrotnie np po 5 dni. System sam wyliczy wartość składki w ciągu tego okresu.
Dodatkowo zrobiliśmy podział na Europa, Świat co przekłada się na niższe ceny wyjazdów europejskich i większe dopasowanie ubezpieczeń do potrzeb
paralotniarza. (Ubezpieczenia jednodniowe uruchomimy dzisiaj)

Ubezpieczenie KL dla członków rodziny uczestniczących w wyjedzie paralotniowym.

Ilu z nas wykupywało oddzielne ubezpieczenie KL dla nielatających członków swojej rodziny na wyjazd zagraniczny?
Teraz mamy ubezpieczenie KL wersja rodzina, nie uwzględniające ryzyk latania i w atrakcyjnej cenie. My latamy, rodzina się bawi na plaży a w razie choroby ma zapewnione zwroty kosztów leczenie.

Kolejna nowość – zwrot kosztów pobytu osoby towarzyszącej/kierowcy:
Z życia znam przykład, gdzie koleżanka z naruszonym kręgosłupem leżała w szpitalu za granicą a dla jej pomocy został z nią kolega, który za swój pobyt na miejscu musiał sam zapłacić. Aby przeciwdziałać ponoszeniu takich niepotrzebnych kosztów, poprosiliśmy ubezpieczyciela o przygotowanie ubezpieczenia assistance, które dzisiaj możecie zawrzeć dodatkowo do wykupionego KL (warunek konieczny)  i które kosztuje całe 5 zł za rok.

W razie pytań, sugestii, uwag proszę jak zwykle o email. Każdy głos jest dla nas cenny. Jak sobie przygotujemy system tak będziemy z niego korzystali 🙂

Mariusz Nowacki

Prezes PSP. W stowarzyszeniu zajmuje się tematem ubezpieczeń oraz Polską Ligą Paralotniową. Zawodowo inżynier budownictwa. Inne pasje: pływanie na wakeboard, fotografia lotnicza

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118