Nowy ZEFIR nadchodzi

Aktualizacja 4 luty 2020: Udało nam się rozwiązać problem z firmą dostarczającą płatności on-line ale JESZCZE PROSZĘ NIE UŻYWAĆ NOWEGO ZEFIRA!!! Musimy wykonać ostatnich sprawdzeń i korekt!

Aktualizacja 24 styczeń 2020: Obecnie wdrażamy nową wersję systemu ZEFIR. Jest ona już dostępna pod standardowym adresem zefir.psp.org.pl ale wyłącznie jako system testowy! W sobotę i niedziele będziemy jeszcze wprowadzali ostatnie poprawki.

Baza danych zostanie zmigrowana ze starego systemu do nowego! Przeniesiony zostanie adres e-mail oraz numer legitymacji członkowskiej. Po migracji danych będziecie musieli użyć opcji przywracania hasła i wprowadzić wszystkie brakujące dane.

Jeżeli ktoś z was założył już konto w ZEFIR 2 to zostanie ono usunięte przy migracji danych! Zachęcamy jednak do krótkich testów i poklikania tu i ówdzie. Wszelkie uwagi można kierować za pomocą grupy pl.rec.paralotnie

Jeżeli ktoś potrzebuje zakupić ubezpieczenie KL na kilka dni proszony jest o kontakt na adres email: psp@psp.org.pl


AKTUALIZACJA 2 styczeń 2020: Niestety z przyczyn nie do końca od nas zależnych, w tym z powodu problemów technicznych z firmą obsługującą przelewy on-line nie jesteśmy w stanie na dzisiaj wdrożyć nowego ZEFIRa. Obecną datą startu jest koniec stycznia.

W związku z tym mamy do was na przekór dziwną prośbę. Aby uniknąć konieczności przenoszenia składek członkowskich ze starego do nowego systemu prosimy aby osoby , które nie potrzebują w styczniu ubezpieczenia KL na dni – NIE PŁACIŁY SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ do momentu uruchomienia ZEFIR 2. Dziękujemy za współprace 🙂

Chyba wszyscy w naszym stowarzyszeniu zgodzą się z tym, że system ZEFIR swoje najlepsze czasy ma już zdecydowanie za sobą. Powstał bardzo wiele lat temu, kiedy Internet nie był tym samym miejscem jakim jest teraz. Młodsi piloci będą pewnie w głębokim szoku ale kiedyś nie było ani Facebooka, ani Instragrama ani Youtube. Był za to ZEFIR (i Nasza Klasa oraz Gadu-Gadu). Czas szedł do przodu a ZEFIR stał niewzruszony zmieniającymi się trendami w Internecie. Dzisiaj jest w zasadzie obiektem muzealnym, który należało by oglądać wspominając „panie kiedyś to były czasy a teraz to nie ma czasów” a nie używać na produkcji.

Aby rozwiązać wszystkie trapiące istniejący system problemy powstaje jego następca, Das Zweite ZEFIR. W zasadzie ze starego pozostała mu tylko nazwa i ogólne założenia. Został przez naszego wykonawcę napisany całkowicie od zera, łącznie z interfejsem użytkownika. Co to oznacza dla was? Bardzo dużo

 • Nowy system w końcu będzie obsługiwał natychmiastowe płatności on-line. Koniec z ręcznym klepaniem przelewów w systemie bankowym i czekanie aż przelew się zrealizuje i zostanie potwierdzony z naszej strony.
 • Zupełnie nowy interfejs użytkownika zgodny z współczesnymi standardami HTML/CSS przez co skończą się problemy z jego niepoprawnym wyświetlaniem na niektórych konfiguracjach. Interfejs będzie też responsywny co oznacza, że będzie działał również na komórkach!

Co jeszcze się zmieni i jak będzie wyglądała migracja oraz kiedy będzie miała miejsce?

Nową wersję ZEFIRa chcemy uruchomić produkcyjnie 1 stycznia 2020 roku, lecz termin ten może się opóźnić z przyczyn technicznych o około tydzień!

Kolejną zmiana będzie dotyczyła samego sposobu płatności. Od momentu wprowadzenia nowego ZEFIRa zniknie możliwość płatności bezpośrednio na konto stowarzyszenia! Jeżeli więc nie masz karty Visa/MasterCard, Blika, Google Paya albo konta w banku obsługiwanym przez Przelewy24 to stracisz możliwość opłacania składek i wykupowania ubezpieczeń. Wierzymy jednak, że obecnie nie ma w zasadzie osoby, dla której te ograniczenia stanowiły by problem. Karty płatnicze są w posiadaniu w zasadzie każdego a lista banków obsługiwanych przez przelewy24 jest bardzo długa. Zwracamy jedynie uwagę aby upewnić się, czy Wasze karty mają ustawione stosowne limity autoryzacyjne na transakcję internetowe. W niektórych bankach ich zmiana może wymagać telefonu na obsługę klienta, lub udania się do placówki banku.

Ponieważ baza danych nowego ZEFIRa również została stworzona na nowo nie możemy (i de facto nie chcemy) przenosić wszystkich waszych danych. Przeniesione zostaną jedynie pary numer legitymacji i adres e-mail. Dokładna instrukcja zostanie przedstawiona 'na dniach’ ale ogólnie będziecie musieli użyć opcji odzyskiwania hasła aby aktywować konto w nowym systemie, a następnie wypełnić wszystkie potrzebne dane.

Stary system ZEFIR pozostanie w wersji do odczytu przez jakiś czas. Potem zostanie definitywnie ściągnięty a jego baza danych zarchiwizowana. W razie konieczności dostępu do danych będą one Wam indywidualnie udostępniane na wniosek złożony do zarządu PSP.

 

action01

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118