Organizujemy Polską Ligę Moto-Paralotniową!

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe wspólnie z Paramotor Team Poland, trenerem KN Adamem Paską, oraz innymi Stowarzyszeniami Paralotniowymi, przygotowuje cykl imprez pod nazwą: „Polska Liga Moto-Paralotniowa”.
Obecnie trwają uzgodnienia co do zasad, terminów oraz miejsc w których rozegramy zawody.

Na obecnym etapie możemy poinformować, że w cykl imprez wpisane są:

   • Edycja Rudniki zaplanowana w terminie 25-26 maj 2013 (z możliwością przedłużenia zawodów do 27 maja),
   • Edycja Slalomania-Wyszków  (czerwiec – dokładny termin jest uzgadniany),
   • Edycja Rudniki w ramach zaplanowanych Mistrzostw Polski w terminie 23-28 lipiec.

Kolejne 2 edycje są uzgadniane.

Celem nadrzędnym Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego jest zachęcanie pilotów – głównie AMATORÓW ( nie będzie wymogu posiadania licencji sportowej FAI, wystarczy ważne ŚK i OC) – do brania  udziału w zawodach a przez to do podnoszenia umiejętności pilotażu oraz zdobywania nowej wiedzy. Byłoby idealnie, gdyby każdy pilot paralotniowy, przynajmniej jeden raz wziął udział w tego typu zawodach i mógł się osobiście przekonać, że to najlepsza forma doskonalenia.

W sumie planujemy przeprowadzić 5 edycji z czego dwie będą w Częstochowie a pozostałe w innych częściach Polski aby udział w nich był możliwy i ułatwiony dla jak największego grona pilotów. Zawody z założenia mają mieć charakter weekendowy – nie licząc MP, które rządzą się swoimi prawami (tu zostaną również rozegrane konkurencje dla pilotów bez LS FAI wliczane do klasyfikacji ogólnej Ligi). Wszystkie edycje  będą rozgrywane wg. katalogu konkurencji FAI – brzmi poważnie, ale nie dajcie się przestraszyć. W większości z nich  udział wezmą też zawodnicy Kadry Narodowej oraz piloci z zagranicy, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami, a także skonfrontują  swoje umiejętności w bezpośredniej rywalizacji z Amatorami.

Dodatkową atrakcją tego cyklu imprez będzie próba integracji środowiska paralotniowego (PG/PPG/PPGG) przy okazji zawodów i wspólnych imprez im towarzyszącym. W miarę możliwości, na dwóch edycjach, będziemy próbować połączyć w tym samym miejscu i terminie,  rozgrywki PLP (PG) i PLMP (PPG/PPGG) – więcej będziemy pisać o tym w innych komunikatach. Aktualnie pracujemy nad regulaminem dla PLMP i podziałem na klasyfikacje oraz kategorie, ale zapewniamy, że każdy pilot preferujący którąś z formuł:

   • nawigacja,
   • ekonomia,
   • latanie precyzyjne,

znajdzie dla siebie miejsce do rywalizacji i zdobywania dodatkowych umiejętności. Oczywiście najbardziej wszechstronni piloci a także „królowie” w poszczególnych specjalnościach zostaną wyróżnieni. Przewidujemy prowadzenie odrębnych klasyfikacji dla każdej z imprez oraz klasyfikacji łącznej ogłoszonej po zamknięciu  całego cyklu rozgrywek aby wyłonić w nich  Zwycięzcę Polskiej Ligi Moto-Paralotniowej 2013. Wszystkie reguły postaramy się wkrótce opublikować. Informację o Polskiej Lidze Moto-Paralotniowej można będzie znaleźć na stronie http://sport.psp.org.pl.

Już teraz liczymy na Wasz liczny udział więc rezerwujcie urlopy bo sezon zapowiada się interesująco i dość intensywnie!

Paweł Warzybok

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118