Piotrków Trybunalski 2006 – relacja

Niestety już po Pikniku Paralotniowym.

Piloci dopisali mimo nietęgich prognoz pogody. A aura prawie dopisała. Było słońce, cumulusy i …wiatr. Przekraczał momentami 10 m/sek. Skakali spadochroniarze i to tylko ci na szybszych spadochronach. Wielu z nich po lądowaniu dawało z kamasza. Spadochroniarze to fajni goście. Mieli dużo czasu pomiędzy skokami, więc wspólnie „rozbieraliśmy” technikę skoku z paralotni tandemu.

Czekaliśmy z nadzieją, że może po południu przycichnie i chociaż przeprowadzimy konkurencje celnościowe. W międzyczasie spędzaliśmy czas na grach zespołowych, puszczaniu latawca, jazdach quadem i rasową rajdówką. Humory dopisywały. Dla podgrzania atmosfery Zbyszek wpiął się w swój najnowszy prototyp wyścigowego skrzydła ze stajni Dudka. Po nim skrzydłem zajął się Wojtek. Walczył do pierwszej krwi (dosłownie). Wiatr nie dawał za wygraną.

Zdecydowaliśmy, że jak piknik to piknik. Poszedł w ruch grill, nabiliśmy kegi z piwem. Zrobiło się swojsko. Za naszymi plecami ruszył koncert. Łomotało niesamowicie.

Późnym wieczorem padliśmy we wcześniej rozstawionych namiotach.

Drugiego dnia poranek niestety również nie wróżył warunu. Czekaliśmy jednak, bo prognozy i niebo dawały cień szansy na polatanie.  I udało się. Mariusz (Mały) poleciał na leszcza. Hol był w miarę spokojny, tylko….wylądował 2 km za lotniskiem. Postanowiliśmy że latamy. Zrezygnowaliśmy jednak z rozgrywania konkurencji.

Lataliśmy do „dechy”. Nawet powarczeliśmy na PPG. Szkoda że spadochroniarze nie skakali do końca. Niesamowicie wyglądał koncert ESKI i TV2 który rozpościerał się pod nami.

Tomek z Bolkiem super hole nam zafundowali.

Tak na oko ponad 700 samochodów było zaparkowane na płycie lotniska. Szacowana liczba osób według UMPT na koncercie to ponad 30 tyś. Po imprezie przedstawiciel władz Piotrkowa telefonicznie podziękował nam za udział i latanie podczas koncertu. Byliśmy w relacji TVP 2 na żywo!

Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w imprezie, jak również tym którzy pomogli w jej organizacji. W szczególności szkole Marcina Sokoła, „Bolkowi”, Urzędowi Miasta Piotrkowa, Lotto, AZS oraz Aeroklubowi Ziemi Piotrkowskiej.

Do zobaczenia na następnej imprezie… już wkrótce.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118