Drodzy piloci,
najwyższy już czas, aby pojawił się nowy regulamin. Po długich dyskusjach i pokonywaniu tzw. życia codziennego, oto i on, jest dostępny na stronie http://psp.org.pl/sport/lpp/regulamin-lpp/.
Główne zmiany w stosunku do roku poprzedniego:
1) Zmiana składu Rady Pilotów. Głównie ze względu na dostępność pod mailem, dotychczasowyą aktywność w Pucharze i gotowość do reagowania na potrzeby i dyskusje. Dziękujemy Andrzejowi za dotychczasowy wkład, witamy Michała Olszewskiego.
2) Podejście do tracków z lotów holowanych. Jest dalsza liberalizacja, ale też i większy haczyk. W sezonie 2016 każdy może przez tydzień od publikacji, oprotestować przelot z nieobciętą częścią tracka za motolotnią, za nadmierny udział tego tracka w całości lotu. Przyjęcie protestu przez Radę Pilotów będzie skutkowało usunięciem przelotu z punktacji. W całości. Lepiej więc obcinać, albo publikować tylko takie, w których hol nie wpłynął na zliczany dystans. Mamy nadzieję pokrywa się to z potocznym rozumieniem fair play…
Poza tym większość zasad nie uległa zmianie. W tej chwili PSP pracuje jeszcze nad przelewami dla zwycięzców poprzedniej edycji – nasz skarbnik wrócił z podróży poślubnej, dajmy mu kilka dni na odsapnięcie :). Niebawem podejmiemy uchwałę odnośnie nagród za przyszły rok.
17 października w auli Urzędu Miasta Płocka odbyło się zakończenie PLMP sezonu 2015. Dziękujemy przybyłym pilotom na tą uroczystość, to dzięki wam właśnie ta impreza ma sens i cieszy nas organizatorów, że przybyliście, mimo tak kiepskiej pogody. A przede wszystkim dziękujemy Wam za udział w zawodach i ich bezpieczny przebieg. Czytaj dalej
W dniach 16-18 października organizujemy drugie Zawody Motoparalotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Płocka RIVERFLY 2015, połączone z podsumowaniem wyników Polskiej Ligi Motoparalotniowej 2015.
Program imprezy:
Piątek: loty rekreacyjno – pokazowe, rejestracja zawodników (Hotel Otoliński, tam gdzie w ubiegłym roku)
Sobota: od świtu do zmierzchu Zawody o Puchar Prezydenta Płocka,
O godz. 19:00 w auli Ratusza (Stary Rynek 1) wręczenie nagród i podsumowanie sezonu Polskiej Ligi Motoparalotniowej, wieczorem uroczysta kolacja (Hotel Otoliński) – składka na sobotnią imprezę 60 zł od osoby
Niedziela do południa: loty rekreacyjno – pokazowe
Zapraszamy pilotów do wzięcia udziału w zawodach! Liczy się dobra, bezpieczna zabawa i dobre widowisko dla kibiców. Nie pobieramy wpisowego.
Nocleg w Hotelu Otolińskim 60 zł od osoby za dobę ze śniadaniem, pokoje tylko dwuosobowe. Lista nocujących w Hotelu Otolińskim jest już prawie pełna.
3 października odbyły się I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania za Żarze. Ponieważ z początku wiatr nie chciał za bardzo z nami współpracować, a nad naszymi głowami latało na fali całe stado szybowców, postanowiliśmy zaproponować konkurencję alternatywną i jednocześnie „nowatorską”. Został rozstawiony slalom między 5 flagami, który należało pokonać ze skrzydłem nad głową w jak najszybszym czasie. Dużym wyzwaniem okazało się pokonanie całej trasy ziemią (nowopowstały regulamin zabraniał pokonywania bramek drogą powietrzną), gdyż lekko nachylony teren plus wiatr tworzyły idealne warunki do lotów żaglowych w okolicach internatu za Żarze. Jednak niezaprzeczalnie wszyscy bawili się fantastycznie.
Na zakończenie kolejki najlepszy „przebieg” miało dwóch pilotów: Mariusz Nowacki i Ryszard Hutyra (17 sekund), w związku z czym została zorganizowana między nimi dogrywka, którą zdecydowanie wygrał Rysiek. Slalom został wliczony do klasyfikacji końcowej zawodów w taki sposób, że za najlepszy czas (17 s.) otrzymywało się 0 punktów, za najdłuższy czas przewidziany na trasę (3 min.) – 200 pkt, a pozostałe wyniki były punktowane proporcjonalnie. W tabeli wyniki ze slalomu to Runda 1.
Już pod koniec slalomu dało się odczuć, że wiatr stopniowo słabł, a szybowce coraz niżej utrzymywały się na żaglu. W związku z tym szybko postanowiliśmy się przemieścić na start i ruszyć z konkurencjami na celność. No i tu się okazało, że to wcale nie jest takie proste. Najważniejsza zasada – lądowanie należy ustać! – została zignorowana przez zdecydowana większość zawodników. Mieliśmy imponujący pokaz niepoprawnych lądowań we wszelkich możliwych konfiguracjach, łącznie z saltami w powietrzu po odbiciu bocznym od ziemi. Efekty widać w galerii poniżej. Po pierwszej kolejce mieliśmy zaliczone 1 centro (gratulacje dla Szczepana Pawluszka) i zaledwie 9 więcej poprawnych trafień w promień 10 metrów! A mogło się niektórym wydawać, że taka celność to banalne zawody. Ponieważ pierwsza kolejka udała się całkiem sprawnie, rozpoczęliśmy kolejną, którą zakończyliśmy już po zachodzie słońca. Tutaj należą się słowa uznania dla pilotów lądujących pod sam koniec za wyrozumiałość, gdyż mieli dodatkowo utrudnione zadanie, lądując na podświetlonym lotnisku.
Filma autorstwa Andrzeja Mieleckiego vel Szuwarka
Ponieważ na niedzielę prognozowany był jeszcze silniejszy wiatr, postanowiliśmy zakończyć zawody na tym etapie i wyłonić zwycięzców po 3 rundach. Najlepszy okazał się Rafał Soćko (Nova Mentor 2), druga była Katarzyna Franek (Niviuk Hook 3) – jednocześnie najlepsza dziewczyna, a trzeci Szczepan Pawluszek (Gradient Aspen 4). W kategorii juniorskiej (<25) wygrała Jola Bryzek. Podczas wieczornego grilla przy GSS Żar zostały rozdane nagrody. Rafał otrzymał voucher na lot widokowy szybowcem ufundowany przez GSS Żar oraz przełożenie zapasu od szkoły ALTI, Kasia otrzymała vouchery na przegląd paralotni i przełożenie zapasu od firmy Beskid Para Serwisoraz na test przewiewności od szkoły ALTI,a Szczepan na przełożenie zapasu od szkoły ALTIoraz na weekendowy nocleg w dwuosobowym apartamencie od GSS Żar. Jola otrzymała voucher na test przewiewności od szkoły ALTIoraz koszulkę od GSS Żar.Wśród pozostałych osób zostało rozlosowanych wiele paralotniowych nagród rzeczowych w postaci koszulek, czapeczek, rękawów i innych akcesorium ufundowanych przez szkołę Albatros, szkołę ALTI, szkołę Beskid Paragliding, oraz Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe. W imieniu zawodników serdecznie im dziękujemy.
Zawody zostały zorganizowane wspólnymi siłami Górskiej Szkoły Szybowcowej Żar, Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego oraz Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego. BSP i PSP wspólnie pokryły koszty wywozu zawodników na start oraz wieczornego grilla. Dziękujemy bardzo Grupie Beskidzkiej GOPR, która zapewniła darmowe zabezpieczenie ratownicze w osobie Kaspra Mrzyka.
Nieskromnie wydaje nam się, że impreza była całkiem udana, w związku z czym pewnie będziemy planowali ją powtórzyć w przyszłym roku. Co Wy na to?
Wyniki I Paralotniowych Zawodów na Celność Lądowania na Żarze
Jeszcze nie mamy w bazie adresu do aktualnego XCC pilota. Jeśli kliknąłeś na pilocie „zobacz profil xcc”, i trafiłeś tutaj, daj nam znać. Zaktualizujemy.