26 X 2015

Drodzy piloci,
najwyższy już czas, aby pojawił się nowy regulamin. Po długich dyskusjach i pokonywaniu tzw. życia codziennego, oto i on, jest dostępny na stronie http://psp.org.pl/sport/lpp/regulamin-lpp/.

Główne zmiany w stosunku do roku poprzedniego:
1) Zmiana składu Rady Pilotów. Głównie ze względu na dostępność pod mailem, dotychczasowyą aktywność w Pucharze i gotowość do reagowania na potrzeby i dyskusje. Dziękujemy Andrzejowi za dotychczasowy wkład, witamy Michała Olszewskiego.

2) Podejście do tracków z lotów holowanych. Jest dalsza liberalizacja, ale też i większy haczyk. W sezonie 2016 każdy może przez tydzień od publikacji, oprotestować przelot z nieobciętą częścią tracka za motolotnią, za nadmierny udział tego tracka w całości lotu. Przyjęcie protestu przez Radę Pilotów będzie skutkowało usunięciem przelotu z punktacji. W całości. Lepiej więc obcinać, albo publikować tylko takie, w których hol nie wpłynął na zliczany dystans. Mamy nadzieję pokrywa się to z potocznym rozumieniem fair play…

Poza tym większość zasad nie uległa zmianie. W tej chwili PSP pracuje jeszcze nad przelewami dla zwycięzców poprzedniej edycji – nasz skarbnik wrócił z podróży poślubnej, dajmy mu kilka dni na odsapnięcie :). Niebawem podejmiemy uchwałę odnośnie nagród za przyszły rok.

Paweł Warzybok

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118