PLMP Pińczów – informacje

Zapraszamy na trzecią edycje PLMP do Pińczowa, organizowaną w dniach 28-30 sierpnia przez Aeroklub Regionalny w Pińczowie.

– UWAGA: zawodnicy proszeni są o stawienie się 28 sierpnia (piątek po południu).

Rejestracja obowiązuje wszystkich zawodników, prosimy o rejestrację w systemie rejestracji PSPW systemie tym, tworząc swój profil tylko raz, możesz się zapisywać na wszystkie edycje Ligi, które się tam pojawią.

Wpłaty wpisowego do udziału w zawodach (60 pln) oraz podpisywanie kart rejestracyjnych będzie się odbywało w piątek na miejscu. Opis lądowiska, jak i mapa są dostępne na oficjalnej stronie ARwP.

Zależy nam na licznym udziale pilotów – szczególnie amatorów, dlatego zapraszamy wszystkich do skorzystania z nadarzającej się okazji i spróbowania swoich sił w przygotowanych konkurencjach.

Kierownikiem sportowym tej edycji będzie Marcin Krakowiak, konkurencje są przygotowane bardziej pod możliwości amatorów sportu motoparalotniowego. Przewidujemy kilka atrakcyjnych konkurencji, o ile pogoda na to pozwoli.

Przy okazji informuję, że lokalny organizator w sobotę zapewnił nam kuchnię polową na lądowisku. Pełna informacja o noclegach w osobnym artykule.

Przypominamy o zabraniu GPSa (rejestratora) do zapisywania śladu lotu, wariometru oraz mapnika. Zalecamy wszystkim zawodnikom wyposażenie się w logger-amod, którego zastosowanie usprawnia nam i pilotom rejestracje logów. Zabierając inny GPS niż logger amod pamiętajcie o kabelkach (tylko w przypadku mało popularnych urządzeń).

Przypominamy, że nawet najprostszy mapnik ułatwi wykonanie zadań nawigacyjnych, a jego brak może to wręcz uniemożliwić. Najprostszym i skutecznym mapnikiem jest tarcza z twardego styropianu lub innego materiału na tacy  plastikowej, przymocowana taśmami do uda. Dobrze jest również mieć z sobą przezroczystą taśmę klejącą i taśmę typu montażowego szarą.

Przypominamy, że każdy zawodnik startujący do konkurencji zdobywa punkty do rankingu PLMP 2015.

 Przypominam że każdy uczestnik obowiązany jest w trakcie zawodów posiadać aktualne uprawnienia do prowadzenia lotów w zgłoszonej klasie, zgodne z przepisami ubezpieczenie OC, oraz sprawny sprzęt: paralotnię, system ratunkowy i napęd. 

 

Mirosław Górski

Wiceprezes stowarzyszenia. Koordynator PLMP z ramienia PSP

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118