PMP Szczyrk – dzień 3

Ostatecznie dzisiejszy dzień zostaje odwołany. Górą nadal bardzo silnie wieje, praktycznie bez większych zmian od rana, natomiast od Żaru na wschód jest pełne pokrycie, a w Krakowie pada deszcz – czyli nawet, jeżeli dałoby się wystartować, to nie ma dokąd lecieć. Prognozy pokazują poprawę dopiero około 18.

Wieczorem przekażemy informację co do dnia jutrzejszego – jest możliwość, że będziemy jechać na Stranik.

* * * * *

Przekładamy decyzję jeszcze do 12. Jeżeli wtedy podejmiemy decyzję, że jedziemy na Żar, to spotykamy się o 13 pod internatem, więc bądźcie gotowi.

* * * * *

Odkładamy decyzję do godziny 11. Większość prognoz jednak wskazuje zbyt silny wiatr praktycznie przez cały dzień. Według niektórych może osłabnąć, ale dopiero około 17. Do tego jest bardzo niekorzystny na Żar kierunek wiatru – NW. Przez najbliższe półtorej godziny będziemy obserwować tendencję – możliwe będą dwie opcje – albo pojedziemy na Żar, albo dzień zostanie odwołany.

* * * * *

8 rano. Poranne niebo niestety nie nastawia optymistycznie. W tej chwili chmury są na wysokości wież kościelnych, a na Skrzycznem wieje średnio 8-9 m/s. W ciągu godziny podamy oficjalny komunikat z decyzją na dzisiaj.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118