PMP Szczyrk – odwołane

Z ogromnym bólem serca i głowy po nieprzespanej nocy, podjęliśmy decyzję o odwołaniu I edycji Paralotniowych Mistrzostw Polski 2013 w Szczyrku. Od środy do piątku nie ma praktycznie szansy na polatanie, a sobota stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Na cały ten tydzień ogłoszone są ostrzeżenia przed burzami dla samolotów, więc pewnie cały tydzień będzie nielotny – rozpogodzić się na dobre ma dopiero w niedzielę.

Od początku byliśmy też przygotowani na taką ewentualność, biorąc pod uwagę, jak kapryśna potrafi być u nas pogoda. Niestety sprawdziła się reguła, że najlepsze warunki do latania w Beskidzie są wtedy, gdy jest przegląd techniczny kolejki na Skrzyczne. Mamy informację bezpośrednio od COS, że jest duża szansa, że w tym roku ruszy wymiana krzesełek i zostaną zainstalowane czteroosobowe kanapy i to od samego dołu – może przy nowej konstrukcji przegląd nie będzie trwał dwóch tygodni… Albo może trzeba zorganizować zawody X-Beskidy?

Zawody w Polsce specjalnie zostały tak zaplanowane, żeby nie musieć angażować zbyt wielu dni urlopu i w przypadku odwołania nie być stratnym. Zakładaliśmy, że i tak większość z Was wybrałaby się w tym czasie na latanie. Niestety nie będzie nam dane tym razem polatać w Polsce, chociaż reszta Europy też nie wygląda zachęcająco. Chodzą słuchy, że niektóre ekipy chcą się wybrać do Bułgarii.

Przed nami II edycja, która odbędzie się w dniach 8-15 czerwca w Pieve d’Alpago – widzimy się więc za miesiąc we Włoszech.

ps. Ponieważ istnieje pewna szansa, że w weekend 4-5 maja (bardziej w niedzielę) uda się zorganizować jakieś latanie, to chcemy spróbować zorganizować w te dni Ligę – decyzja jak zwykle w czwartek wieczorem.

Informacja dotycząca wpisowego:

Osoby, które wpłaciły wpisowe lub zaliczkę na zawody w Szczyrku mają do wyboru dwie opcje – mogą zostawić te wpłaty jako zaliczka na zawody w Pieve d’Alpago (reszta do opłacenia w biurze zawodów) lub poprosić o zwrot. Zasady dotyczące zwrotu zaliczek/wpisowego na Włochy będą analogiczne, jak w przypadku PMP w Szczyrku.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118