Relacja z Bartoszyc

W dniach 6 i 7 maja na terenie Dworku Dębówko w Bartoszycach odbyła się pierwsza edycja sezonu 2017 drugiego Motoparalotniowego Pucharu Polski i piątej Polskiej Ligi Motoparalotniowej.

Zawody pod względem prognoz meteorologicznych w Polsce miały szczęście, bo w większości kraju dominowały ulewy i silny wiatr, natomiast północny wschód był na ten czas wolny od niesprzyjającej pogody. Oba dni zostały w pełni wykorzystane i rozegraliśmy wszystkie planowane konkurencje.

W zawodach wzięło udział 17 zawodników, w tym 14 załóg.

W Pucharze Polski wystartowało 8 załóg w klasie PF-1 i 3 załogi w klasie PL-2, natomiast w Lidze wystartowały trzy załogi w klasie połączonej PF-1/PL1.

MPPP klasa PF-1:

 1. Ciszkowski Jacek
 2. Kozarzewski Paweł
 3. Semkło Jacek

MPPP klasa PL-2

 1. Pupek Adam / Kozikowski Piotr
 2. Matuszczyk Dawid / Żurek Bartłomiej
 3. Brzostowicz Dariusz / Kalinowski Przemek

PLMP klasa PF-1/PL1

 1. Buczek Bernard
 2. Stępień Mariusz
 3. Szacherski Karol

Rozegrana została również bitwa o Puchar Burmistrza Bartoszyc w celności lądowania, rywalizacja między trzema zawodnikami była wyrównana, osiągnęli identyczny wynik w dwóch turach, a o miejscu zadecydował styl i kurtuazja:

 1. Ciszkowski Jacek
 2. Budziszewski Tomasz
 3. Kozarzewski Paweł

Bardzo dziękuję Miastu Bartoszyce za wsparcie tych zawodów, za obecność Sekretarza Roberta Pająka i Dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Współpracy i Rozwoju Kamila Runiewicza. Dziękuję Nadleśnictwu Bartoszyce i obecność na zakończeniu zawodów nadleśniczego Zygmunta Pampucha.

Szczególne podziękowania składam Dowództwu 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, które na zakończeniu reprezentował major Krzysztof Konopka i mł. chorąży Marek Kozłowski dowodzący na miejscu zespołem żołnierzy. Żołnierze z jednostki zabezpieczali nasze zawody wozem strażackim wraz z drużyną i zespołem ratowników sanitarnych z wozem sanitarnym. Dziękujemy pozostałym żołnierzom tej jednostki którzy służyli nam wsparciem logistycznym.

Dziękujemy właścicielom Dworku Dębówko za gościnę na swoich obiektach. Dziękujemy również Norbertowi Nowickiemu bez którego inicjatywy te zawody w tak wspaniałym miejscu nie odbyły by się. Podziękowania dla firmy ECExtreme z Gdyni za wsparcie zawodów.

Należą się również podziękowania Aeroklubowi Polskiemu, który wsparł nas w przygotowaniu tych zawodów.

Dziękujemy przede wszystkim zawodnikom których udział w rywalizacji był bezcenny, gratulujemy im udanego otwarcia sezonu i osiągniętych wyników.

Jak widać zawody były zorganizowane z wielkim rozmachem i mamy komu za pomoc podziękować.

Mirosław Górski

Wiceprezes stowarzyszenia. Koordynator PLMP z ramienia PSP

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118