Rusza Puchar Polski PPG i PLMP

Jak już w ubiegłym roku wspomniałem, formuła zawodów ulegnie zmianie, prace nad zmianami regulaminów trwały kilka miesięcy i możemy już je ogłosić. Nie oznacza to, że po tegorocznych doświadczeniach nie uwzględnione zostaną zgłaszane nam propozycje, ale póki co to ruszamy z tym, co mamy.

Otóż najważniejsze to jest to, że są teraz dwie formuły klasyfikacji, w ramach Pucharu Polski (MPPP) dla zawodników z licencjami sportowymi i tak jak było do tej pory w ramach Ligi (PLMP) dla amatorów sportu motoparalotniowego.

Zasady ogólne przeprowadzania konkurencji nie ulegają zmianie – zmianie ulega jedynie prowadzenie rankingu. Będą dwa rozdzielne rankingi, a zawody w ramach tych edycji odbywać się będą jednocześnie.

Podczas jednej edycji zawodów wszyscy uczestnicy takiej edycji latają praktycznie te same konkurencje, jedynie klasyfikacje dla Pucharu Polski i Ligi będą oddzielnie liczone. Amatorzy sportu motoparalotniowego nie muszą się obawiać, że nie dadzą rady w konkurencjach z zawodnikami licencjonowanymi – przewidzieliśmy w konkurencjach np. nawigacyjnych takie układanie trasy i zasad dla amatorów, aby nie musieli wykonywać wszystkiego tego, co będą mieć do zaliczenia doświadczeni piloci w lataniu zawodniczym.

Dzięki temu zostanie zachowana forma edukacyjna zawodów ligowych i mam nadzieję, że większa liczba pilotów zechce rozwijać swoje umiejętności sportowe. A dla tych, którzy mają aspiracje wykazania się w rywalizacji z kadrowiczami i ewentualnej walki o miejsce w kadrze, mamy Puchar Polski, który został oficjalnie zgłoszony w Polskim Związku Sportów Lotniczych, czyli Aeroklubie Polskim i regulamin jest zatwierdzony przez Komisję Mikrolotową.

Zatem zapraszam do zapoznania się z regulaminami i uwzględnienie kalendarza zawodów w swoim planie na ten rok. Do zobaczenia na zawodach!

Mirosław Górski

Wiceprezes stowarzyszenia. Koordynator PLMP z ramienia PSP

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118