Piloci zebrani w Polskim Stowarzyszeniu Paralotniowym od zawsze mieli problem z zawarciem ubezpieczeń wymaganych przez polskie prawo. Gdzie je zawrzeć? Gdzie najtaniej? Dlaczego zawsze ubezpieczycielowi trzeba tłumaczyć, że nie jesteśmy samobójcami i co to w ogóle są te paralotnie? Wszystko to trwało do momentu w którym zdecydowaliśmy porozumieć się z ubezpieczycielem, który stworzył dla nas ubezpieczenie grupowe.

Ubezpieczenia te, bazując na kilkuletnich doświadczeniach i znanej szkodowości dużej grupy pilotów, co roku ulepszamy. Im więcej nas pilotów w jednej grupie, tym większą mamy siłę przebicia. I tak pochwalić się możemy najatrakcyjniejszymi finansowo (stosunek ceny do wysokości Sumy Gwarancyjnej) warunkami ubezpieczeniowymi dla pilotów paralotni na rynku.

Dysponujemy ubezpieczeniami Odpowiedzialności cywilnej (OC), Kosztów Leczenia (KL) i Następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Dodatkowo dysponujemy ubezpieczeniami dla osób które posiadają inne pasje oprócz latania na paralotniach tj. spadochroniarstwo, narciarstwo, snowboard, nurkowanie, modelarstwo, narty wodne, wakeboard, windsurfing, kitesurfing, a od 2016 roku także drony.

Wszyscy członkowie Zarządu PSP czynnie latają i ubezpieczenia tworzymy przede wszystkim dla nas. Wiemy, że jeśli my będziemy dobrze ubezpieczeni to i wszyscy nasi członkowie będą dobrze ubezpieczeni.

Aby zawrzeć ubezpieczenie, trzeba być naszym członkiem. Umożliwia to system ZEFIR do którego należy się zarejestrować/zalogować.

Ze szczegółami ubezpieczeń można się zapoznać w zakładkach OC, KL, NNW.

Kiedykolwiek będziecie potrzebowali pomocy lub błyskawicznego zawarcia ubezpieczenia, możecie się skontaktować bezpośrednio z panią Bernadettą Florczyk (43 826 33 33), która z ramienia Brokera bezpośrednio zajmuje się naszym stowarzyszeniem.

Roczna składka w PSP, jest płatna jednorazowo raz w roku i jest ona w całości przeznaczana na różnego rodzaju inicjatywy paralotniowe.

Będąc naszym członkiem, wspierasz polskie paralotniarstwo!

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118