PLP Beskidy – informacje szczegółowe

Prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami.

Liga odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja

Wpisowe wynosi za pierwszy dzień:

50 zł / 30 zł dla członków BSP

Jeżeli odbędą się kolejne konkurencje, to wtedy za każdy dzień wpisowe wynosi 30 zł

Wpisowe obejmuje:

 • bilet na górę kolejką
 • zwózkę z trasy z doliny żywieckiej i z mety
 • mapę zawodów
 • koszulkę PLP

Jeżeli będą chętni na wieczorne ognisko, to je zorganizujemy.

Pliki punktów zwrotnych można pobrać tutaj (lub na stronie Airtribune)

PLP Beskidy CUP

PLP Beskidy WPT

PLP Beskidy COMPE GPS

Punkty zwrotne będziemy też wgrywać podczas rejestracji, która odbędzie się w godzinach 8:00-10:00 w budynku kolejki na Skrzyczne.

Prawdopodobna konkurencja na sobotę będzie wyglądać następująco:

S01 – Skrzyczne – 400 m

P24 – Rachowiec – 13 km

P42 – Mędralowa – 13 km

L02 – Wapiennik – 1000 m

t1_trasa2

Jest to konkurencja obszarowa, w której można polecieć tak długą trasę, jak się chce. Trasa minimalna będzie miała około 30 km. Za dolecenie do mety otrzymuje się 20% punktów dodatkowo. Jest to trasa bardzo zbliżona do tej z Pucharu Skrzycznego.

Prosimy o rejestrację na stronie Airtribune, gdyż wtedy będziemy mogli skorzystać z Livetrackingu, dzięki czemu łatwiej będzie nam was zwozić, a także będziemy mogli obserwować, czy konkurencja przebiega bezpiecznie.

Aby skorzystać z Livetrackingu należy zarejestrować się na Airtribune, następnie pobrać aplikację Airtribune na Google Play (Android) lub aplikację na IPhone.

Po zalogowaniu się w aplikacji, należy wybrać zawody Polska Liga Paralotniowa (na dole jest mała ikonka pucharu) i zrobić Check In – musi być włączony transfer danych, wyłączone wi-fi i włączony GPS. Można to zrobić już teraz.

Przed konkurencją trzeba będzie zalogować się do konkurencji.

Wśród uczestników sobotniej konkurencji wylosujemy nagrodę ufundowaną przez TryFly, taki oto piękny speedarm w dopasowanym rozmiarze:

tryfly_speedarm

PLP Beskidy – lecimy!

W związku z tym, ze prognozy na niedzielę mocno się poprawiły, a na sobotę wyglądają świetnie, zapraszamy wszystkich pilotów na Ligę w Beskidach.

Plan gry jest następujący:

Spotykamy się w sobotę od godziny 8:00 w budynku kolejki na Skrzyczne. Tam będzie rejestracja i wgrywanie punktów. Kolejka rusza od 9:00 i będziemy wjeżdżać do 10:00. O godzinie 11:00 odprawa na górze.

Jeżeli prognozy się potwierdzą, to wyłożymy na sobotę klasyk beskidzki, czyli konkurencję obszarową po trasie trójkąta FAI. Dzięki temu będzie to trasa dobra zarówno dla zawodowców, jak i początkujących zawodników. Na górze będą zawodnicy kadry narodowej, którzy opowiedzą, jak oblecieć trasę.
Wpisowe na zawody wynosi 80 zł (60 zł dla członków BSP) – w tym 2 bilety na wjazd na górę, zwózka z trasy (w dolinie Żywieckiej).

I teraz nowość. Prosimy wszystkich chętnych o rejestrację na Airtribune, gdyż stworzyliśmy tam stronę Ligi, dzięki czemu będziemy mieć Livetracking

Jeszcze dzisiaj po południu więcej informacji.

meteogram_air

Puchar Beskidów – decyzja w piątek rano

W związku z bardzo dynamicznie zmieniającymi się prognozami, przekładamy na jutro decyzję o Lidze zaplanowanej na weekend majowy. Obecnie prognozy dają sporą szansę na sobotę, ale co do niedzieli nie ma zgodności. Będziemy na skraju dużego układu niżowego, który popsuje pogodę w całej Europie na południe od nas, aż po Francję i może się okazać, że jednak te brzydkie chmury nas nie zahaczą. Dlatego chcemy poczekać na kolejne prognozy i w piątek rano ogłosimy decyzję, czy liga w Szczyrku odbędzie się w ten weekend, czy będzie przeniesiona na dalszy termin.

Puchar Beskidu Wyspowego przełożony

W związku z kiepskimi prognozami pogody na najbliższy weekend jesteśmy zmuszeni odwołać Puchar Beskidu Wyspowego.

Termin rezerwowy jest uzależniony od zawodów Karavanke Open, które odbywają się w kolejny weekend w Słowenii. Wybiera się tam rzesza naszych pilotów łącznie z organizatorem.

Jeśli ww. zawody odbędą się w terminie, wówczas podejmiemy próbę rozegrania PBW w dniach 23-24.04W przypadku, gdyby słoweński organizator postanowił jednak skorzystać ze swojego terminu rezerwowego, wtedy PBW odbędzie się w dniach 16-17.04. Ostateczną decyzję podamy w najbliższy wtorek tj. 12.04.

Michał Spike Gierlach

SPBW

PLP Karkonosze odwołane

Niestety najbliższy weekend wygląda jeszcze gorzej, niż poprzedni, więc najbliższa Liga w Karkonoszach (26-28 czerwca) zostaje odwołana. Będziemy jeszcze polować na warun, ale na razie nie mamy konkretnych planów co do terminu. Jeżeli będzie planowany kolejny termin, to damy Wam znać z tygodniowym wyprzedzeniem.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118