PLMP Masłów – info i zapisy

Rozpoczynamy ostatni etap przygotowań do III Edycji Polskiej Ligi MotoParalotniowej 2014, która odbędzie się w dniach 18-20 lipca, na lotnisku Aeroklubu Kieleckiego w Masłowie. 

Zawody są współorganizowane przez: 

 • Aeroklub Kielecki, który udostępnia nam lotnisko i infrastrukturę,
 • Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa w Skarżysku-Kamienna,
 • Paramotor Team Poland i Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe.

Przewidujemy, że w czasie tego weekendu rozegramy:

 • nawigację,
 • ekonomię,
 • slalomy,

a w sobotę wieczorem integrację.

Na zawody można się już rejestrować (link w menu po lewej stronie). Jeżeli ktoś już ma konto w systemie zawodów PSP, powinien wejść w Zobacz profil > Edytuj profil i w zakładce Zapisz się na zawody zaznaczyć Masłów.

Planujemy też po raz pierwszy zorganizować nieoficjalną rywalizację drużynową. Drużyny będą liczyły od trzech do pięciu osób. Liczymy, że otrzymamy zgłoszenia Teamów zarówno „fabrycznych” jak i „regionalnych”. 

Rozpoczęcie zawodów w piątek 18-go lipca około godziny 20:00 a zakończenie w niedzielę 20-go koło południa. 

Zawody te odbędą się w cieniu tragedii, jaką przeżywamy w związku ze śmiercią Grześka Krzyżanowskiego, dlatego przypomnę, że misją i celem zawodów PLMP jest umożliwienie wszystkim pilotom, zwłaszcza amatorom, doskonalenia swoich umiejętności. Bardzo zależy nam na udziale pilotów, którzy sporadycznie, albo wcale nie próbowali swoich sił w zawodach motoparalotniowych. Udziału w takich zawodach nie należy się bać! Dla niektórych zawody kojarzą się głównie z rywalizacją i presją w osiąganiu jak najlepszych wyników – nic bardziej mylnego! Imprezy z cyklu PLMP to również doskonałe miejsce na uzupełnianie swojej wiedzy i umiejętności poprzez obserwowanie innych, czy zadawanie trudnych pytań. To także okazja do spotkania i poznawania ludzi z tą samą pasją.

Zapraszamy wszystkich serdecznie – wkrótce kolejne informacje, ale już teraz planujcie urlopy i szykujcie sprzęt.

Tomek Surma

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118