Rejestracja na Mistrzostwa Polski PPG/PPGG 2013

Zapraszamy do udziału w 15 Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski PPG/PPGG oraz w I Motoparalotniowych, Slalomowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 23 – 28 lipca 2013 w Rudnikach koło Częstochowy. Na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego, w tym samym miejscu i czasie będą rozgrywane zawody liczone do kilku klasyfikacji, w tym do rankingu PLMP. Szczegóły poniżej lub na stronie kadrappg.pl.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem PLMP, udział w MP jest objęty 50% premią punktową w stosunku do pozostałych edycji (nie MP), a w tym wypadku, będzie okazja, do zdobycia punktów za konkurencje:

 • nawigacyjne, ekonomiczne, sprawnościowe (slalomy) i klasyfikację ogólną (łączną), rozgrywanych w ramach 15 MPMP,
 • slalomy (sprawnościowe) w ramach I MSMP.

Przypominamy o konieczności zapoznania się z opisami imprez, w tym regulaminami, zamieszczonymi na stronie rejestracyjnej.

Jako Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe, serdecznie zapraszamy do udziału w tej najważniejszej, krajowej imprezie sportowej dla Paralotniarzy „zmotoryzowanych”.

Poniżej opis imprezy przygotowany przez trenera Kadry Narodowej PPG/PPGG Adama Paskę (źródło):

W dniach 23-28 lipca 2013 roku na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Polski. Tym razem zaplanowaliśmy dwie, a w zasadzie  pięć  imprezy w jednym terminie:

FAI CIMA World League Cup

Polish Open National Paramotor Championships

15 Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski 

1 Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski

 Polska Liga Motoparalotniowa edycja II i III

Zawody będą rozgrywane naprzemiennie w zależności od warunków pogodowych, w 1MPSMP (slalomy) będą rozgrywane konkurencje we wszystkich klasach również w PL2 i PF2 !!!

Punkty z 15 MPMP będą wliczane do WLC FAI,  zawody zostały  zgłoszona do kalendarza CIMA  FAI  już w styczniu tego roku – http://wiki.fai.org/display/cima/Calendar#

Punkty z obu mistrzostw będą wliczane do PLMP,  dla 15 MPMP we wszystkich klasyfikacja, a dla 1 MPSMP w klasyfikacji slalomowej. Wyniki uzyskane w obu imprezach będą zgodnie z regulaminem rankingu powiększone o 50%.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, mamy już pierwsze zgłoszenia z Czech i Rosji, liczymy na spory udział zawodników zagranicznych.

Dla Kadry Narodowej to ostateczny sprawdzian przed wrześniowymi Slalomowymi Mistrzostwami Świata, decydujący o składzie reprezentacji na te zawody.

Wszystkie materiały dotyczące zawodów można znaleźć na stronie www.kadrappg.pl w zakładce ZAWODY  oraz stronie  Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego, gdzie uruchomiono już rejestrację zawodników, prosimy o dołączanie swoich zdjęć, będziemy rozdawać  identyfikatory ze zdjęciami zawodników.

Dzięki pomocy Andrzeja Burego został  stworzony logotyp zawodów, zaplanowaliśmy wyprodukowanie  pamiątkowych  koszulek,  które otrzymają wszyscy startujący zawodnicy. Prosimy o jak najwcześniejsze dokonanie rejestracji, oraz rezerwowanie miejsce noclegowych.

Wszystkich serdecznie namawiamy  do wykupienia licencji FAI w Aeroklubie Polskim, umożliwi to sklasyfikowanie zawodnika w  MP. Jak to zrobić: http://www.kadrappg.pl/?p=722#more-722

Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy!

Prosimy o zapoznanie  się z Biuletynem NR 1.

Adam Paska – Trener PKN PPG

Tomek Surma

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118