SupAir – komunikat bezpieczeństwa

15 kwietnia firma SupAir wydała komunikat bezpieczeństwa dotyczący rączek od zapasu uprzęży Evo XC2, Skypper, Shamane i Shamane FR. W niektórych egzemplarzach został wykryty błąd produkcyjny, który powoduje, że wytrzymałość na pociągnięcie spada ze 100 daN do 40 daN, a to z kolei oznacza, że taka rączka nie spełnia już wymogów certyfikacyjnych.

supair2014

Jak sprawdzić, czy rączka nie jest wadliwie wykonana?

Taśma łącząca uchwyt zapasu z kopertą zapasu powinna być przeszyta dwoma szwami przez taśmę rzepa. Niektóre rączki zostały tak uszyte, że taśma łącząca uchwyt z kopertą nie sięga do drugiej linii szwu. Aby sprawdzić, czy tak jest w naszym przypadku, należy uchylić rąbek rzepa i sprawdzić, czy taśma łącząca uchwyt z kopertą jest widoczna pod drugim szwem.

Jeżeli tak jest, to można rączkę umieścić z powrotem na swoim miejscu.

Jeżeli jednak taśma jest przeszyta tylko jednym szwem, należy koniecznie skontaktować się ze sprzedawcą lub przedstawicielem SupAir w swoim kraju lub bezpośrednio z SupAir Francja.

Pełny tekst komunikatu znajduje się tutaj.

Przedstawicielami firmy SupAir na Polskę są m.in:

Paweł Faron

Centrum Paralotniowe

Playgravity

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118