Team sportowy PSP Mazovia

Grupa pilotów zwróciła się do Zarządu PSP z prośbą o możliwość powołania drużyny sportowej reprezentującej stowarzyszenie. Pod skrzydłami Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego powstał team – PSP Mazovia.

Team o swoich celach napisał:

Zależy nam na rozwijaniu wśród rekreacyjnie latających paralotniarzy możliwości startowania w zawodach nie na poziomie eksperckim, lecz właśnie sportowo-rekreacyjnym. Latamy na skrzydłach klasy Fun, Sport lub Serial (EN-B / EN-C / EN-D). Naszym celem jest rozwój paralotniarstwa w Polsce i zwiększenie świadomości pilotów, że udział w zawodach może być bezpieczny. Chcemy pokazywać swoim przykładem, że nauka i doświadczenie jakie zdobywa się podczas uczestnictwa przyczynia się do nieustającego podnoszenia umiejętności pilotów.

Jest to wartościowa inicjatywa, a jej cele wpisują się w misję PSP, dlatego Zarząd odpowiedział na nią pozytywnie. Już wkrótce zatem na naszej stronie i mediach społecznościowych powinny zacząć pojawiać się relacje z udziału PSP Mazovia Team na zawodach paralotniowych i nie tylko 🙂

Stay tuned!

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118