Brązowy medal Mistrzostw Europy dla Rafała Łuckosia!

Rafał Łuckoś, startujący na skrzydle Ozone Mantra R10.2, zdobył dla Polski historyczny medal na odbywających się w dniach 23 maja – 5 czerwca 2010 w austriackim Abtenau Mistrzostwach Europy. Jest to pierwszy medal zdobyty przez polskiego pilota w zawodach takie rangi (kategoria 1. FAI – mistrzostwa świata lub kontynentu). Warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie 3 konkurencji, a Rafał w każdej z nich dolatywał na metę w pierwszej grupie. Pokazał, że jest w świetnej formie i możemy oczekiwać, że to nie ostatni tak wspaniały wyniki w jego wykonaniu. Mistrzem Europy został Luca Donini z Włoch, a na drugim miejscu uplasował się Alexander Schalber z Austrii (obaj na Mantrach R10.2).

Rafał (z prawej) z Mistrzem Europy, Lucą Doninim

Łosoś, ogromne gratulacje i dziękujemy Ci za absolutnie fantastyczny wynik!

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

• email: psp@psp.org.pl