Dudek Soul nagrodą główną

Oprócz faktu, że nadchodzące Paralotniowe Mistrzostwa Polski będą rekordowe pod kątem frekwencji (130 pilotów z 23 krajów w tym 74 z Polski), to zapowiadają się one również rekordowo pod kątem nagród, jakie będzie można podczas nich zdobyć. Nagrody są na tyle fajne, ze będziemy poświęcali każdemu sponsorowi jedną informację dziennie o ufundowanych przez niego nagrodach.

Na zawodach będzie można zostać zwycięzcą nagrody nie tylko zwyciężając w konkurencjach. Wiele ciekawych nagród zostanie również rozlosowanych wśród ich uczestników.

Zaczynamy od nagrody głównej tj. uprzęży paralotniowej Soul o wartości 2 795 zł (waga uprzęży w rozmiarze L to tylko 3.8 kg !) oraz wielu drobniejszych nagród niespodzianek które funduje firma Dudek Paragliders.

Wg producenta uprząż Soul to: lekki kokon dla pilotów ceniących sobie komfort użytkowania i małą wagę. Idealna propozycja na długie przeloty i loty biwakowe. Zaprojektowany na przeloty

Konstrukcja siedziska ze zredukowaną, elastyczną deską zastosowaną w uprzęży Soul to rozwiązanie pośrednie pomiędzy uprzężami typu hamak i tradycyjnymi z siedziskiem z deską. Pozwala ono na zachowanie komfortu przy niewielkiej wadze. Usztywnione oparcie i nowe, ergonomiczne siedzisko zapewniają maksymalną wygodę podczas długich lotów. Cztery rozmiary oraz duży zakres regulacji pozwala na dokładne dopasowanie do indywidualnych upodobań każdego pilota. Kieszeń pod siedziskiem umożliwia użycie balastu. Duża tylna kieszeń ( 26 l ), kieszenie boczne oraz kieszeń w kokpicie z powodzeniem pomieszczą wszystko co pilot zabiera ze sobą w powietrze.
Ochrona i bezpieczeństwo

Nowy układ taśm daje dużą stabilność i znacznie zmniejsza niebezpieczeństwo startu z niezapiętymi taśmami udowymi. Protektor gąbkowo-powietrzny o grubości 15 cm bardzo dobrze chroni kręgosłup pilota. Zintegrowany kontener na spadochron ratunkowy znajduje się z tyłu, za protektorem. Uchwyt wyzwalający umieszczony jest w łatwo dostępnym miejscu na prawym boku uprzęży. System zapinania kokonu „przypomina” o konieczności zapięcia taśmy piersiowej. Wygoda i wszechstronność

Dzięki zastosowaniu lekkich i trwałych materiałów doskonałej jakości Soul waży zaledwie 3,7 kg w rozmiarze M. Soul to komfortowa uprząż dla każdego pilota. Mała waga, niewielkie gabaryty po złożeniu, duże kieszenie, łożyskowane i wymienne bloczki Smart Pulley – to wszystko składa się na wysoki komfort użytkowania.

Zdjęcia uprzęży oraz więcej informacji o niej można przeczytać na stronie producenta:

http://www.dudek.eu/uprzeze/soul.html

W imieniu zawodników serdecznie dziękujemy za wsparcie zwycięzców i zapraszamy kolejnych sponsorów do wspierania pilotów!

Mariusz Nowacki

Prezes PSP. W stowarzyszeniu zajmuje się tematem ubezpieczeń oraz Polską Ligą Paralotniową. Zawodowo inżynier budownictwa. Inne pasje: pływanie na wakeboard, fotografia lotnicza

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118