Magazyn free.aero dostępny po polsku

Free.aero to darmowy międzynarodowy magazyn paralotniowy i motoparalotniowy, wydawany wyłącznie w wersji elektronicznej. Magazyn powstał jako voler.info w wersji francuskojęzycznej, a jego pomysłodawcą i redaktorem naczelnym był Sascha Burkhardt, wieloletni naczelny niemieckiego magazynu Thermik i Paramotor. Od wiosny 2014 r. magazyn, już jako free.aero, zaczął być publikowany w wersji angielskiej, a później także niemieckiej i włoskiej w 2015 r. Pojawiają się w nim zarówno wiadomości z paralotniowego świata, jak i artykuły techniczne, recenzje, reportaże, czy portfolia. Wiele tekstów to dogłębne i ciekawe analizy omawianych tematów. Magazyn można czytać w formie elektronicznej na dowolnym nośniku, a także przez aplikację na Androida (jeszcze niedostępną po polsku). Jak ktoś chce, może go też sobie wydrukować.

Dzięki zaangażowaniu PSP, od jesieni 2015 r. free.aero będzie dostępne także dla polskich czytelników. Jeżeli jest ktoś zainteresowany pomocą w tłumaczeniu kolejnych artykułów, to piszcie na nasz adres mailowy.

Jako pierwszy udostępniamy artykuł o technologii Sharknose, stosowaną w coraz większej liczbie paralotni. Dowiecie się, jak ona powstawał i do czego służy. Czym jest nos rekina? Wszystkie numery magazynu znajdziecie tutaj.

logo-freeaero

 

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118