Koniec PLMP 2014

W dniach 13-14 września na terenie lotniska Aeroklubu Elbląskiego odbyła się piąta ostatnia edycja motoparolotniowej ligi sezonu 2014. Jej bezpośrednim organizatorem było PSP, piloci motoparolotniowi klubu Elbląskiego i Paramotor Team. W zawodach wystartowało 20 załóg w tym cztery załogi tandem. Pogoda wyjątkowo dopisała – mimo narastającego w ciągu dnia wiatru udało się w sobotę rano wypuścić pilotów na nawigację z kilkoma konkurencjami technicznymi, a wieczorem piloci wystartowali do ekonomi po trójkącie lotniskowym, tego dnia nie dało się nic więcej rozegrać ze względu na porywy wiatru w godzinach południowych i późno wieczornych.

Natomiast w niedzielę rano nie było szansy postawić pylony do slalomów, ze względu na mocny wiatr, dlatego została puszczona konkurencja szybko/wolno na cztery tyczki, co się okazało niełatwym zadaniem dla organizatorów ze względu na twardy i po naruszeniu pylisty grunt lotniska – po prostu tyczki albo nie chciały się wkręcić, albo się nie trzymały. Po godzinie ciężkiej fizycznej pracy kilku „chłopa” w końcu tyczki były rozstawione i zniecierpliwieni piloci mogli je skopać. W zawodach wzięło udział siedmiu nowicjuszy, którzy o dziwo dawali radę i nawet w klasie PF1 uplasowali się na pozycjach 2, 3 co było zaskoczeniem. Właśnie liga w swoim zamiarze została powołana do tego aby piloci nie latający w zawodach mogli się mierzyć i uczyć od zawodników. Podsumowując muszę przyznać że nasi mistrzowie nie stronią od wyjaśniania „nowicjuszom” zawiłości konkurencji, które szybko stają przejrzyste i „w miarę proste”, cieszy to nas najbardziej.

A tak wyglądały podia w poszczególnych klasach:

PF1 
1. Marian Drężek 
2. Janusz Sarapuk 
3. Jarosław Budziszewski 

PL1 
1. Wojciech Bógdał 
2. Tomasz Dembczyński 
3. Marcin Krakowiak 

PF2/PL2 
1. Daniel Walkowiak i Roman Walkowiak 
2. Norbert Nowicki i Grzegorz Roszkowski 
3. Jarosław Balcerzewski i Magdalena Kłoss

wyniki_elblag2014
Wyniki PLMP Elbląg 2014
fot. info.elblag.pl" class="zoom-hover fb" href="http://info.elblag.pl/galeria,3173,1,57,Motoparalotniarze-.html#szlak">elblag2014
fot. info.elblag.pl

Mirosław Górski

Wiceprezes stowarzyszenia. Koordynator PLMP z ramienia PSP

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118