Ważne

Koniec PLMP 2014

W dniach 13-14 września na terenie lotniska Aeroklubu Elbląskiego odbyła się piąta ostatnia edycja motoparolotniowej ligi sezonu 2014. Jej bezpośrednim organizatorem było PSP, piloci motoparolotniowi klubu Elbląskiego i Paramotor Team. W zawodach wystartowało 20 załóg w tym cztery załogi tandem. Pogoda wyjątkowo dopisała – mimo narastającego w ciągu dnia wiatru udało się w sobotę rano wypuścić pilotów na nawigację z kilkoma konkurencjami technicznymi, a wieczorem piloci wystartowali do ekonomi po trójkącie lotniskowym, tego dnia nie dało się nic więcej rozegrać ze względu na porywy wiatru w godzinach południowych i późno wieczornych. Czytaj dalej

PLP Depułtycze Królewskie 12-13.09 odwołane

No i stało się! Wzorem wielu innych organizatorów którzy polegli w tym roku w konfrontacji z pogodą, odwołujemy zawody w Depułtyczach Królewskich. Prognozy zmieniają się (podobnie jak w ciągu całego sezonu) dosłownie z godziny na godzinę, ale w ostatnich niezmienny jest bardzo silny wiatr i wyjątkowo niekorzystny jego kierunek. Do tego dochodzi prognozowany na sobotę cirrus.

Dziękujemy wszystkim, którzy się zarejestrowali oraz tym, którzy mieli taki zamiar, jeśli pogoda byłaby stabilna. Nie zapominajcie o nas, bo w przyszłym sezonie zamierzamy powalczyć.

Pozdrawiam,
Kazik Anielak / Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe

Puchar Beskidów 6-7 września

No i wróciło nam lato. Prognozy są dobre, a wręcz podejrzanie dobre – zarówno na sobotę i niedzielę zapowiadana jest lekka północ, w niedzielę ze wschodnią odchyłką.
Decyzja więc może być tylko jedna: robimy PLP na Skrzycznem 6-7 września.

Bardzo prosimy wszystkich, którzy planują przyjechać o rejestrację na stronie Ligi (musimy zakupić bilety na Skrzyczne z wyprzedzeniem) – pierwszeństwo będą mieli piloci zarejestrowani na stronie (jeżeli ktoś jest już zarejestrowany w systemie, musi się zalogować, wybrać Edytuj profil i odhaczyć zawody w zakładce PLP).

Prosimy wszystkich o wgranie do swoich urządzeń punktów zwrotnych. Na miejscu też będzie możliwość ich wgrania, ale usprawni nam to proces rejestracji.

Punkty zwrotne w Beskidach

 Punkty zwrotne format CUP

 Punkty zwrotne format WPT Geo

 Punkty zwrotne format WPT CompeGPS

(Jeżeli chcesz zapisać plik, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Zapisz link jako…)

Jutro rano zamieścimy więcej informacji, wysokość wpisowego itp. 

PLMP Płock – wyniki

Czwarta już edycja Polskiej Ligi MotoParalotniowej 2014. Tym razem w Płocku poszło 9 konkurencji. Rano w sobotę nawigacja połączona z czystym startem i celnością lądowania, a później ekonomia i klasyczne slalomy. W niedzielę rano zostały rozstawione pylony i ruszyły slalomy na 3, 4 i 5 pylonów (3 i 5 w klasach indywidualnych, a 4 w PL2 i PF2).

Ogromne gratulacje i podziękowania dla Darka Bógdała fotoznieba.pl za organizację imprezy razem z Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej, który był gospodarzem zawodów, a także podziękowania dla Urzędu Miasta Płock za wsparcie finansowe.

A tak wyglądały podia w poszczególnych klasach. Gratulujemy! (pełne wyniki poniżej)

PF1

 1. Jacek Ciszkowski
 2. Marian Drężek
 3. Bartosz Nowicki

PL1

 1. Wojciech Bógdał
 2. Marek Furtak
 3. Piotr Geło

PF2/PL2

 1. Jarosław Balcerzewski/Magdalena Kłoss
 2. Daniel Walkowiak/Roman Walkowiak
 3. Marek Barczyński/Violetta Bara

Czytaj dalej

PLP Karkonosze – wyniki i podsumowanie

W piątek Karkonoszach na starcie stawiło się 12 pilotów, a kolejna trójka dojechała w sobotę. Pierwszego dnia wszyscy pojechali do Kozakova w Czechach (z powodu siły i kierunku wiatru) i został wyznaczony przelot otwarty z jednym punktem zwrotnym – cylindrem o promieniu 20 km wokół Srebrnej Góry. Czterem zawodnikom udało się przelecieć ponad dystans minimalny, a najwięcej kilometrów pokonał Adam Grzech (47 km), a niedaleko za nim lądowali Marcin Wilczak i Paweł Chrząszcz (obaj nieco ponad 44 km).

Drugiego dnia plan był identyczny, jednak tym razem nikomu nie udało się oderwać od startu. W niedzielę ze względu na silne porywy wiatru nie zdecydowano się na starty.

Poniżej nieoficjalne wyniki z piątku. Na ewentualne poprawki są regulaminowo 3 dni od momentu ich publikacji – po tym czasie zostaną zaktualizowane wyniki generalne PLP.

Nieoficjalne wyniki konkurencji 1

Ogromne podziękowania dla Henia Zjawina i KKP za zorganizowanie tej edycji.

Fot. Aneta Sawczuk-Kędziak

PS. Jeszcze się nie poddajemy i będziemy polować na jeszcze jeden lotny weekend, żeby rozegrać ligę w Beskidach. So stay tuned!

Grzegorz Fiema wygrywa PLP Michałków

Grzegorz Fiema wygrywa edycję Polskiej Ligi Paralotniowej w Michałkowie. Zostały rozegrane dwie konkurencje – 44 i 38 km. Drugiego dnia do mety dolecieli Paweł Chrząszcz i Robert Bernat – Chrząszczowi dało to drugie miejsce w generalce. Na trzecim miejscu uplasował się Mariusz Nowacki.

Dziękujemy serdecznie Aeroklubowi Ostrowskiemu za gościnę, szkole Pat-Paragliding za świetną organizację holi oraz firmie Lotto za wsparcie. 

Wyniki:

Konkurencja 1

Konkurencja 2

Klasyfikacja generalna
Czytaj dalej

PLP Michałków dzień 1

Pierwszego dnia Ligi w Michałkowie stawiło się 15 pilotów. Rozłożona została konkurencja 44 km w kierunku połnocno-wschodnim. Dosyć silny wiatr sprawił, że nie było łatwo zabrać się z lotniska, tym bardziej, że boczny wiatr oznaczał dosyć niskie hole. Jednak jak już ktoś się wykręcił, to potem szło łatwiej. Kilku pilotom niewiele zabrakło, żeby dolecieć do mety, ale zatrzymał ich wiatr, który się nasilił i odkręcił na wschodni. Konkurencję wygrał Grzegorz Fiema na skrzydle Sol Synergy 5. Dzisiaj znowu piekny dzień i właśnie rozstawiamy wyciągarkę.

Wyniki 1 konkurencji

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118