PLP Karkonosze – wyniki i podsumowanie

W piątek Karkonoszach na starcie stawiło się 12 pilotów, a kolejna trójka dojechała w sobotę. Pierwszego dnia wszyscy pojechali do Kozakova w Czechach (z powodu siły i kierunku wiatru) i został wyznaczony przelot otwarty z jednym punktem zwrotnym – cylindrem o promieniu 20 km wokół Srebrnej Góry. Czterem zawodnikom udało się przelecieć ponad dystans minimalny, a najwięcej kilometrów pokonał Adam Grzech (47 km), a niedaleko za nim lądowali Marcin Wilczak i Paweł Chrząszcz (obaj nieco ponad 44 km).

Drugiego dnia plan był identyczny, jednak tym razem nikomu nie udało się oderwać od startu. W niedzielę ze względu na silne porywy wiatru nie zdecydowano się na starty.

Poniżej nieoficjalne wyniki z piątku. Na ewentualne poprawki są regulaminowo 3 dni od momentu ich publikacji – po tym czasie zostaną zaktualizowane wyniki generalne PLP.

Nieoficjalne wyniki konkurencji 1

Ogromne podziękowania dla Henia Zjawina i KKP za zorganizowanie tej edycji.

Fot. Aneta Sawczuk-Kędziak

PS. Jeszcze się nie poddajemy i będziemy polować na jeszcze jeden lotny weekend, żeby rozegrać ligę w Beskidach. So stay tuned!

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118