Konkurencja 4, 31.07.2012

Kolejna trudna konkurencja. Komitet postanowił rozłożyć coś nowego i poprowadził pilotów daleko na przedpole, ale warunki okazały się podstępne. Cała stawka była porozrzucana po dolinie i dużo osób padło w okolicy drugiego punktu zwrotnego. Konkurencję wygrał Yassen Savov, który jako pierwszy dużo zaryzykował i poleciał na punkt po prostej. Niedaleko za nim podążał Sławek Kaczyński, a z Polaków na mecie zameldował się jeszcze Wojtek Maliszewski. W sumie metę zrobiło 8 osób, a Tomkowi Janiszewskiemu zabrakło około 300 metrów. Wleciał on w 1-kilometrowy cylinder kończący sekcję pomiaru czasu, ale nie doleciał już do cylindra 400-m mety, dlatego nie otrzymał punktów za czas.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu utrzymał się Piotr Mieszczak (Ozone Enzo), wśród kobiet królujeKlaudia Bułgakow (Niviuk Icepeak 6), w klasie sport Krzysztof Ziółkowski (Swing Astral 7), a wśród drużyn Żywiec Air Team. Pełne wyniki obok.

Na jutro prognozy nie są najlepsze, ale nadal szansa na konkurencję istnieje.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118