Mamy ubezpieczenie na trajki (PPGG)!

Po długich (wieloletnich) staraniach, udało nam się pozyskać ubezpieczenie na trajki i paraplany, zarówno jednoosobowe, jak i te przeznaczone do przewozu pasażerów. Co ważne, ubezpieczenie jest całkowicie nowym produktem, konkurencyjnym do obecnie istniejących na rynku i jest gwarantowane przez Hestię. Nie kryjemy, że to nasz ogromny sukces.

DSC08517

Ubezpieczenie jest imienne na pilota i nie ma potrzeby umieszczania na polisie danych sprzętu (ubezpieczona jest osoba pilotująca trajkę, a nie sama trajka). Zapewniona jest pełna suma gwarancyjna wymagana przepisami prawa 750 000 SDR (około 3 900 000 zł).

Nowością jest również to, że posiadając to ubezpieczenie jest się również chronionym podczas lotów swobodnych na paralotni, lotów na PPG do startu pieszego oraz skoków spadochronowych do wysokości tej sumy gwarancyjnej. Nie jest potrzebne dodatkowe ubezpieczenie.

Koszt ubezpieczenia to 450 zł (od osoby), a dodatkowe 200 zł trzeba będzie zapłacić za ubezpieczenie na pasażerów. Dokładny opis znajdziecie na naszej stronie posięconej ubezpieczeniom OC. Już od teraz można kupować ubezpieczenie przez system ZEFIR. Jest ono dostępne tylko dla członków PSP. Roczna składka w stowarzyszeniu to jedynie 40 zł, które w całości jest przekazywane na nasz sport.

Ogromne podziękowania należą się Mariuszowi Nowackiemu, który dzielnie „wychodził” to – tak wytęsknione w naszym środowisku – ubezpieczenie oraz naszemu brokerowi ubezpieczeniowemu – firmie Centrum Brokers z Łodzi.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118