Mistrzostwa Polski przełożone

Z powodu skandalicznej pogody panującej w Alpach i jeszcze gorszych prognoz na zaplanowany tydzień zawodów, PSP oraz Delta Club Dolada podjęły decyzję o odwołaniu Paralotniowych Mistrzostw Polski 2013 w terminie 8-15 czerwca i przeniesieniu ich na termin późniejszy – prawdopodobnie będzie to połowa września. Dokładny termin powinien zostać ustalony w ciągu najbliższego tygodnia. Będziemy brać pod uwagę wszystkie zaplanowane już zawody, w których będą startować polscy zawodnicy.

Takiej sytuacji pogodowej nie pamiętają we Włoszech najstarsi piloci. Od dwóch miesięcy prawie codziennie pada deszcz albo śnieg. Nawet jeżeli pojawia się rano słońce, to po południu niebo jest już całkowicie zakryte i zaczyna kropić – i tak do wieczora. Natomiast prognozy na MP przewidują, że przez 4 dni będzie padać prawie non-stop.

Zapraszam wszystkich zawodników zainteresowanych dyskusją o nowym terminie zawodów na „zawodniczą grupę dyskusyjną” (grupę google) – dostęp do niej rozdaje Kiciuś, więc proszę wysłać do niego maila (albo do mnie, to przekażę dalej), jeżeli ktoś chce dołączyć.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118