Oferta ubezpieczeniowa PSP na rok 2011

Na naszej stronie w zakładce ubezpieczenia, dostępna jest od dzisiaj nowa oferta ubezpieczeniowa. Została ona przygotowana we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Hestia.

Do największych zmian w stosunku do poprzedniego roku zaliczyć należy rozszerzenie zakresu podstawowego ubezpieczenia OC o dodatkowe sporty, które wielu z nas uprawia.

Do sportów tych należą: narciarstwo, snowboard, nurkowanie, modelarstwo, narty wodne, wakeboard, windsurfing, kitesurfing. Ubezpieczenie OC dla ww. sportów jest dostępne bez zmiany ceny zeszłorocznej składki. Opcję rozszerzenia dla dodatkowych sportów proponujemy dla każdego rodzaju ubezpieczenia.

Jednocześnie informujemy, że składka członkowska PSP nie uległa zmianie i także w tym roku wynosi 30zł.

W zakresie ubezpieczenia kosztów leczenia postanowiliśmy rozszerzyć zakres o 24 h ochronę podczas wyjazdów paralotniowych. Dotychczas ubezpieczenie obejmowało wypadki tylko podczas uprawiania sportów wymienionych w polisie.

W nowej ofercie ochroną będziemy objęci 24 h na dobę łącznie z dojazdami na startowiska i innymi momentami podczas trwania wyjazdów zagranicznych. Niestety powoduje to wzrost składki o około 15% w stosunku do zeszłego roku. Oferta jednak jest w dalszym ciągu bardzo konkurencyjna, a rozszerzenie ochrony naszym zdaniem jest konieczne.

Po przeprowadzeniu najtrudniejszych negocjacji ubezpieczeniowych w naszej historii, zw akresie większości ubezpieczeń mamy najlepszą i najtańszą ofertę na rynku. Zakresu ubezpieczenia OC w naszej cenie nie oferuje nikt na rynku.

Dodatkowo przypominam, że składki wpłacane na nasze konto przeznaczamy na wiele fajnych celów związanych z paralotniarstwem. Od wspierania wielu lokalnych zawodów paralotniowych do wspierania startowisk i czołowych pilotów startujących w prestiżowych zawodach. Ponadto w zeszłym roku każdy z naszych członków otrzymał gratis wydany przez nas pierwszy egzemplarz kalendarza paralotniowego.

Wszystko jednak nie jest różowe. Nie potrafimy cały czas przekonać ubezpieczycieli do przedstawienia oferty spełniającej wymagania ustawowe obowiązkowego OC dla trajek.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. W przypadku jakichkolwiek uwag odnośnie nowej oferty proszę o kontakt: psp.mariusz@gazeta.pl

Mariusz Nowacki

Prezes PSP. W stowarzyszeniu zajmuje się tematem ubezpieczeń oraz Polską Ligą Paralotniową. Zawodowo inżynier budownictwa. Inne pasje: pływanie na wakeboard, fotografia lotnicza

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118