Piknik Paralotniowy Piotrków Trybunalski 2006 – zaproszenie

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe oraz Sekcja Paralotniowa AZS Politechniki Łódzkiej zaprasza na Piknik Paralotniowy, który odbędzie się w dniach 15-16 lipca 2006 r. w Piotrkowie Trybunalskim na lotnisku aeroklubowym. Piknik odbędzie się równolegle z dużą imprezą organizowaną przez TVP oraz Radio Eska „Hity na czasie” ww6.tvp.pl/6855.dzialy

Podczas imprezy będzie na lotnisku rozstawiona wielka scena na której zagrają takie gwiazdy jak:

 • Danzel,
 • Groove Coverage
 • Kasia Wilk & Kto To
 • Patrycja Markowska + Grzegorz Markowski
 • Karmah

Planujemy rozegranie konkurencji celności lądowania za wyciągarką i PPG oraz konkurencje przelotowe. Będą puchary, dyplomy i nagrody.

Oprócz sceny będzie rozstawiony lunapark i wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi.
Nasza strefa paralotniowa będzie rozstawiona w bardzo bliskim sąsiedztwie centrum imprezy. Będzie ona oczywiście odgrodzona i zabezpieczana przez ochroniarzy. Specjalnie dla nas i dla spadochroniarzy skaczących nieopodal będzie zarezerwowany cały lokal na lotnisku (osoby nie powiązane bardziej lub mniej z lotnikami nie będą mogły do niej wchodzić). W lokalu jest pełne wyżywienie dla nas z 10% zniżką. Są tam również toalety i prysznice do bezpłatnego użytku dla nas. W odległości 100 m od baru jest miejsce na rozbicie namiotów dla nas i dla spadochroniarzy również za darmo.

Do dyspozycji pilotów będzie co najmniej 5 lin wyciągarek, dwa tandemy paralotni i jeden lotni który przyjeżdża wraz z ekipą z Mieroszowa. Osobą organizująca hole jest Marcin Sokół Przypominam o obowiązkowym ubezpieczeniu OC.

W niedzielę od godziny 20.00 relacja z imprezy przez 2h będzie nadawana na żywo w TVP2. Przez ten czas będziemy mieli możliwość zaprezentowania w TVP 2 i osobom oglądającym relacje sportu paralotniowego. Planujemy organizację przelotu większej grupy pilotów PPG. Odprawa oraz trening przelotu niedzielnego odbędzie się dzień wcześniej. W sobotę policja przewiduje 3 000 osób a w niedziele około 10 000 osób. Podobna impreza w Szczecinie przyciągnęła ponad 100 000 osób.

Proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa w imprezie.
Mariusz Nowacki

Mariusz Nowacki

Prezes PSP. W stowarzyszeniu zajmuje się tematem ubezpieczeń oraz Polską Ligą Paralotniową. Zawodowo inżynier budownictwa. Inne pasje: pływanie na wakeboard, fotografia lotnicza

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118