PLMP Masłów już w ten weekend

Honorowy patronat nad zawodami PLMP w Masłowie objęli:

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas
oraz Starosta Kielecki Zdzisław Wrzałka

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe, jako współorganizator PLMP, korzysta ze wsparcia i uprzejmości:

Zarządu Aeroklubu Kieleckiego,
Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamienna,
Aeroklubu Polskiego,
Paramotor Team Poland,
oraz naszych Członków i Sympatyków. Należy podkreślić, że organizacja tej imprezy jest możliwa między innymi dzięki Członkom naszego Stowarzyszenia, którzy opłacając składki wspierają tego typu inicjatywy.

Sprawy Organizacyjne:

Wpisowe na zawody: 80 PLN (wliczone: obsługa zawodów, materiały i sobotni poczęstunek).

Rejestracja rozpocznie się w piątek 18-go od godziny 18:00. Oficjalne rozpoczęcie zawodów i pierwsza odprawa rozpocznie się o godzinie 21:00. Zakończenie zawodów przewidujemy na niedzielę na godzinę 12:00

Pod tym linkiem znajdują się podstawowe informacje na temat lotniska, przestrzeni i ramowy plan zawodów.Jest tam również mapa topograficzna (1:100.000) z naniesionymi strefami:

 • NFZ czyli „no fly zone” – są to obszary gdzie nam wlatywać nie wolno (min. strefa R18 tj. Świętokrzyski Park Narodowy),
 • segment TSA 05 G którego dolna granica to 3500ft (1050m AMSL), którą zawodnicy otrzymają wraz z naniesionymi punktami zwrotnymi.

Proszę zawodników o zapoznanie się z tymi informacjami oraz z regulaminem publikowanym na stronie zawodów. Zwracamy też uwagę, że z lotnisku w Masłowie (ICAO:EPKA) operuje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W NOTAM jest/będzie opublikowane ostrzeżenie nawigacyjne o zawodach i wzmożonym ruchu motoparalotni w promieniu 20 km od lotniska w Masłowie do FL085.

Na sobotni wieczór – około godziny 21, planujemy małą imprezę integracyjną na lotnisku. Firma cateringowa została uprzedzona, że spodziewamy się do 30 zawodników (zarejestrowało się 19) i na tyle osób przygotują nam poczęstunek. Istniej możliwość zamówienia dodatkowych porcji w cenie 30 pln/os. Zawodnicy mają catering wliczony w cenę wpisowego. Firma cateringowa NIE prowadzi sprzedaży detalicznej na lotnisku ale można zgłosić dodatkowo osoby towarzyszące (opłata 30 pln/os). Zgłoszenie z liczbą osób dodatkowych proszę przesyłać mailem a opłatę należy wnieść w biurze zawodów juto w godzinach 18-21.

Noclegi pod namiotem na lotnisku są możliwe ale należy pamiętać o skromnym zapleczu (toaleta, prysznic).

Noclegi ze śniadaniem w hotelu Aviator zgodnie z wcześniejszymi informacjami w cenie 65-70 pln/doba/os ale trzeba poinformować że jesteśmy uczestnikami zawodów paralotniowych.

W okolicy jest sporo atrakcji turystycznych, dlatego warto zabrać bliskich i skorzystać z uroków tego miejsca i pięknej pogody, której mam nadzieję nam nie zabraknie.

Przez cały czas trwania zawodów będziemy do dyspozycji zawodników pod numerami:
6o6 2o2 665 – Tomasz Surma
6o7 o42 853 – Mirosław Górski

Tomek Surma

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118