PLMP Masłów – wyniki

Kolejne Zawody z cyklu Polskiej Ligi MotoParalotniowej przechodzą do historii. Edycja PLMP w Masłowie odbyła się dzięki wsparciu i wysiłkom:

 • Aeroklubu Kieleckiego,Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysko-Kamienna,
 • Aeroklubu Polskiego, Paramotor Team Poland
 • oraz Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego.

Szczególne podziękowania kierujemy do Leszka Milewskiego oraz Mirki i Mirka Górskich, za pomoc i pracę wykonywaną w trakcie trwania zawodów, a także galerią zdjęć. Wszystkim Pracownikom i Członkom Aeroklubu Kieleckiego dziękujemy za gościnne przyjęcie, udostępnienie nam infrastruktury i bezproblemową współpracę w czasie trwania zawodów. Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego panu Adamowi Jarubasowi oraz Staroście Kieleckiemu Zdzisławowi Wrzałce dziękujemy za honorowy patronat i ufundowanie pucharów.

Podziękowania również dla sponsorów: Fly-Electronics oraz ParaNirvana za ufundowane nagrody.

plmp_maslow01
Fot. Mirka Góska

W zawodach w Masłowie udział wzięło 25 osób w tym dwie załogi dwuosobowe. To co ogromnie cieszy, to udział debiutantów, czyli pilotów, którzy po raz pierwszy zdecydowali się wystartować w naszych zawodach i zdobywali pierwsze doświadczenia i punkty. W klasie PF1 wystartowało 15 pilotów, w PL1 – 6, a w łączonej PF2/PL2 – 2.

W sobotę rano, z jednego startu rozegraliśmy 2 konkurencji nawigacyjne: pierwsza nawigacja precyzyjna z deklaracją czasu w punkcie otwarcia i zamknięcia trasy, a druga nawigacja z przelotem zadeklarowanych punktów w ograniczonym czasie (1,5h) od wlotu w wyznaczony punkt. Czysty start do nawigacji był oczywiście punktowany a po powrocie z trasy na zawodników czekały pachołki do strącenia – czyli rozgrywaliśmy celność lądowania. W sobotę po południu rozegrany został trójkąt nad lotniskiem zaliczany do konkurencji ekonomicznych a po nim slalom „ósemka”. Na tym zakończyliśmy rozgrywanie konkurencji punktowanych w Masłowie.

Wyniki końcowe:
PF1.

 1. Jacek Ciszkowski 3782 pkt
 2. Nowicki Bartosz 3366 pkt
 3. Kamiński Krzysztof 2705 pkt

PL1.

 1. Dembczyński Tomasz 4277 pkt
 2. Krakowiak Marcin 3324 pkt
 3. Geło Piotr 2674 pkt

PF2/PL2

 1. Żygadło Ryszard i Grzegorczyk Barbara 3133 pkt
 2. Krupa Piotr i Jędrys Alina 2360 pkt

Zwycięzcom gratulujemy. Poniżej tabela z pełnymi wynikami

WynikiMaslow

Nagrody ufundowane przez sponsorów otrzymali:

 • Jacek Ciszkowski za I miejsce w klasie PF1 – Fly Electronics – rabat 500 pln
 • Tomasz Dembczyński za I miejsce w klasie PL1 – Fly Electronics – rabat 300 pln
 • Ryszard Żygadło za I miejsce w klasie PF2/PL2 – Fly Electronics – rabat 200 pln

Rozlosowaliśmy również 3 nagrody Fly-Electronics – rabaty po 100 pn otrzymali: Ernest Adamczyk, Bartosz Gruszczyński, Jarosław Pałdyna.

Nagrody ufundowane przez ParaNirvana wylosowali:

 • Maciej Stępień (system zadymiania o wartości 600 pln)
 • Marcin Pluta (soft-shell o wartości 600 pln).

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe ufundowało nagrody w postaci książki Zbigniewa Gotkiewicza „Suma wszystkich błędów w Paralotniarstwie”, które otrzymali zwycięzcy: Jacek Ciszkowski, Tomasz Dembczyński, Ryszard Żygadło oraz w drodze losowania Marcin Krakowiak.

W czasie zawodów zmuszeni byliśmy do wykonania obliczeń i punktacji we własnym zakresie, pod nieobecność stałego sędziego. Niestety – mimo wielu przygotowań nie poszło tak łatwo jak się wydawało. Wyniki zostały ogłoszone z kilkugodzinnym opóźnieniem, za co serdecznie przepraszamy wszystkich, którzy tak cierpliwie czekali do samego końca. Dziękujemy też za wyrozumiałość. Przypominamy, że w przypadku punktów rankingu istnieje możliwość zgłaszania zastrzeżeń do opublikowanej punktacji w ciągu 7 dni.

Pod tym adresem znajdują się wszystkie dane potrzebne do analizy wyników (tracki, punkty, itp.).

Na zakończenie dziękujemy wszystkim pilotom za udział i wspólnie spędzony czas. Już teraz serdecznie Was zapraszamy na kolejne edycje PLMP 2014:

30-31 sierpnia Płock oraz

12-14 wrzesień Elbląg.

Dziękujemy i do zobaczenia.

Tomek Surma

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118