PMP 2014 dzień 6

Zakończyła się pierwsza runda Paralotniowych Mistrzostw Polski 2014, która rozgrywała się w dniach 8-13 czerwca w Tolminie w Słowenii. Zawody te były rozgrywane w formule open razem z Paralotniowymi Mistrzostwami Litwy 2014 – pod nazwą Polish and Lithuanian Paragliding Open Championship 2014.

W zawodach wzięło udział 137 pilotów i pilotek, z czego aż 74 z Polski, co jest absolutnym rekordem na tego typu imprezie.

Od początku mogliśmy cieszyć się fantastyczną pogodą, która pozwoliła na rozegranie czterech konkurencji o długościach między 78 a 87 km. Piątego dnia niestety pogoda się zepsuła i na szósty dzień zawody zostały zakończone.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Słoweniec Primož Suša, drugi był Marek Robel z polskiego teamu UFO, a trzeci Stefan Vyparina ze Słowacji. Wśród kobiet triumfowała obecna mistrzyni świata Klaudia Bułgakow, druga była Dominika Kasieczko, a trzecia Rasa Grigoraitiene z Litwy. W klasie sport na najwyższym stopniu podium stanął Peter Vyparina ze Słowacji, drugi Jacek Górski z polskiego teamu PSP, a trzeci Regimantas Andreika z Litwy. Wśród drużyn najlepszy był UFO Team I, kolejny Team Hungary, a ostatni D-Tonacja.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów, kempingowi Gabrje, sponsorom wymienionym obok oraz pilotom za bezpieczne zawody.

Druga runda Mistrzostw Polski 2014 odbędzie się w dniach 10-13 lipca w Szczyrku.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118