PMP Szczyrk – informacje

Już za tydzień spotykamy się w Szczyrku, żeby ostatecznie rozstrzygnąć, kto zostanie tegorocznym Mistrzem Polski. Podajemy wam garść istotnych informacji, które przeczytajcie uważnie.

Biuro zawodów będzie znajdować się w Szkole Bezpiecznego Latania, ul. Myśliwska 51 (tuż przy wyciągu na dole, po jego prawej stronie – na Google Maps wyświetla się jako nr 49). Rejestracja jest zaplanowana na środę 9 lipca w godzinach 19-22 oraz czwartek 10 lipca w godzinach 8-10. Uwaga, termin rejestracji może ulec zmianie ze względów pogodowych, więc sprawdzajcie komunikaty na stronie i na Facebooku. Ważna informacja porządkowa – tuż przy szkole znajduje się parking, jednak jest on płatny (10 zł za dobę). Parkować za darmo można wzdłuż głównej ulicy w Szczyrku.

Do rejestracji w biurze koniecznie miejcie ze sobą wszystkie wymagane dokumenty, które będziemy sprawdzać (śk, licencja FAI i ubezpieczenia). Osoby, które startowały w Słowenii nie muszą przedstawiać licencji. Jeżeli ktoś nie będzie w stanie dotrzeć na oficjalny termin rejestracji, to koniecznie prosimy o powiadomienie nas. Na stronie zostały opublikowane punkty zwrotne, które możecie już sobie wgrać do swoich instrumentów. Oczywiście podczas rejestracji też będziemy wgrywać punkty.

Limit miejsc na zawody wynosi 80 – pierwszeństwo będą mieli ci zawodnicy, którzy brali udział w 1 rundzie w Słowenii – dla nich miejsca są zagwarantowane.

Wpisowe na zawody wynosi 320 zł. Jeżeli zawody zostaną skrócone ze względu na pogodę, to wpisowe zostanie obniżone.

A co, jeżeli nie będzie pogody? Będziemy uważnie obserwować prognozy i jeżeli będą wyglądały zdecydowanie nielotnie na jakieś dni, to możemy zdecydować przesunąć rozpoczęcie zawodów (albo zakończyć je wcześniej) – prosimy więc, obserwujcie komunikaty na stronie i Facebooku. Jeżeli będzie szansa na rozegranie choćby jednej konkurencji, to zawody zostaną rozegrane.

Jako startowiska przewidujemy Skrzyczne i Żar, ale także Stranik, który daje nam możliwość rozegrania ciekawej konkurencji przy południowym wietrze.

Prosimy osoby, które planują przyjechać na zawody, o zapisanie się na listę (link Rejestracja w menu po lewej stronie). Wpisowe będzie opłacane na miejscu.

A teraz trzymamy kciuki, żeby pogoda wyglądała tak:

dolina_zywiecka

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118