Polish Paragliding Open 2008

13 konkurencji na 18 dni zawodów, trasy o długości nawet 130 km, 332 zaliczone mety, 54 835 przelecianych kilometrów, dziesiątki życiowych rekordów – oto Wasz trzyletni bilans zawodów na Doladzie.  Zawody Polish Paragliding Open 2008 odbędą się w dniach 27 kwietnia – 3 maja w Pieve d’Alpago we włoskich Dolomitach (3 maja dniem rezerwowym).

Zapraszamy wszystkich chętnych pilotów, zarówno starych wyjadaczy, jak i młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności w starciu z najlepszymi.

Już wkrótce ruszy oficjalna strona zawodów z formularzem rejestracyjnym.

Ponieważ będą to zawody FAI kategorii 2., jednym z podstawowych warunków uczestnictwa jest posiadanie ważnej licencji sportowej FAI.
Bardzo prosimy wszystkich zawodników chcących wziąć udział w imprezie o zadbanie, aby ww. licencję posiadać. Organizator zawodów zapewni wszelką możliwą pomoc w jej wyrobieniu bądź przedłużeniu.

Oto krótka instrukcja uzyskania sportowej licencji FAI.

Wymagane papierki:

Z takim kompletem należy się zgłosić do Aeroklubu Polskiego, Warszawa, ul. Aleja Krakowska 110/114 (to ten budynek, przed którym stoi Wilga) do Pani Barbary Dobrowolskiej, która dołoży wszelkich starań, aby wydać licencję w jak najkrótszym czasie.

Osobom spoza Warszawy oferujemy pomoc w przekazaniu dokumentów. Należy skontaktować się z Karoliną Kocięcką (ppo at psp.org.pl) i przesłać ksera, zdjęcia, potwierdzenie wpłaty i formularz na podany przez nią adres. Karolina sprawdzi poprawność wszystkich dokumentów, osobiście zaniesie je do Aeroklubu i odeśle licencje pocztą.

Informacja o badaniach.

Badania sportowe wykonuje lekarz orzecznik sportowy.

Do 21. roku życia badania są wykonywane bezpłatnie w ramach NFZ.

Między 21. a 23. rokiem badanie także są bezpłatne dla osób ubiegających się o licencję sportową.

Dla osób powyżej 23. roku życia badania są płatne i kosztują między 50 a 350 pln w zależności od tego, jakie badania będą konieczne do wykonania (ta najwyższa kwota obejmuje próbę wysiłkową). W praktyce za badania będzie trzeba zapłacić między 50 a 100 pln. Badania są ważne 1 rok.

Listę lekarzy orzeczników wykonujących badania lotnicze można znaleźć na stronach ULC :

Należy zadzwonić pod jeden z ww. numerów telefonów i umówić na badanie, na które trzeba się stawić rano, na czczo, z dokumentem tożsamości. Cała wizyta trwa około 2-3 godzin. Przebieg tych badań opisano tutaj:

http://www.badanialotniczolekarskie.pl/aviation/?id=ready

Cennik badań lotniczych przedstawia się następująco:

http://www.badanialotniczolekarskie.pl/aviation/?id=pricelist

Osoby nie posiadające do tej pory badań lotniczych wykonują badania wstępne. Osoby przedłużające – badania okresowe.

Dla osób poniżej 30. roku życia badania są ważne 5 lat, dla pozostałych 2 lata.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

  • email: psp@psp.org.pl

    Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
    ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

    NIP 527 251 23 14
    REGON 140534339
    KRS 0000236118