Portal dlapilota.pl donosi

Zapraszamy wszystkich czytelników, pilotów i miłośników lotnictwa do udziału w II edycji plebiscytu „Człowiek Roku General Aviation w Polsce”, organizowanego wspólnie przez portal dlapilota.pl oraz Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland.

Konkurs ma uhonorować osobę, której postawa i działania wniosły korzyści i przyczyniły się do rozwoju lotnictwa ogólnego. Wybrani kandydaci to w ocenie kapituły plebiscytu wieloletni orędownicy zasad i praktyk niezbędnych do rozwoju lotnictwa ogólnego w Polsce. To osoby, które niezależnie od koniunktury zawsze wspomagali rozwój tej dziedziny lotnictwa.

Głosować można na portalu dlapilota.pl 

Zadaniem plebiscytu – w którym nie ma przegranych – jest również przybliżenie środowisku lotniczemu osób, które często bez medialnego rozgłosu, a z dużym osobistym zaangażowaniem przyczyniają się do normalności w tej porywającej dla wielu, acz szalenie trudnej dziedzinie życia.

Podobnie, jak w zeszłym roku, zwycięzca otrzyma statuetkę, zaprojektowaną przez artystkę Martę Kossakowską, a osoby z drugiego i trzeciego miejsca dyplomy uznania.

Dla zachowania przezroczystości procesu wyboru kandydatów do plebiscytu, publikujemy tegoroczne kryteria wyboru finałowej szóstki:

 • staż funkcjonowania w środowisku General Aviation – kryterium obowiązkowe
 • wkład w osiągnięcia sportowe polskiej kadry
 • wkład w rozwój polskiego przemysłu General Aviation z uwzględnieniem promocji kraju za granicami
 • wkład w ogólnopolską promocję lotnictwa ogólnego dla osób spoza branży lotniczej
 • wkład w medycynę lotniczą z uwzględnieniem rozwiązywania problemów urzędniczo-zdroworozsądkowych
 • wkład w edukację środowiska lotniczego

Plebiscyt „Człowiek Roku General Aviation w Polsce” został stworzony przez portal dlapilota.pl oraz zarząd Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Poland, z myślą o wspieraniu i docenianiu działań ludzi, którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla środowiska lotniczego. Uzyskane wyróżnienia i nagrody będą miały wartość pamiątkową, ale najważniejsza – w naszej subiektywnej opinii – może być świadomość docenienia własnej pracy i często heroicznych wysiłków.

Ze zgłoszonych przez czytelników osób do plebiscytu zakwalifikowało się sześciu kandydatów z największą liczbą nominacji.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118