Selekcja na PMP 2016

W związku z bardzo dużą liczbą pilotów, chcących wziąć udział w Mistrzostwach Polski 2016, KLiP wspólnie z organizatorem zmuszeni są do wprowadzenia na tegoroczne zawody procesu selekcji. Cieszy nas bardzo tak duże zainteresowanie i chętnie byśmy zobaczyli Was wszystkich w Tolminie, ale niestety zawody paralotniowe mają swoje ograniczenia. W ciągu ostatnich kilku lat nasze zawody przeszły dużą metamorfozę – zaczynając od rangi imprezy towarzysko-sportowej osiągnęliśmy poziom sportowego wydarzenia wysokiej rangi, przyciągającego wielu pilotów z zagranicy. W tym roku planujemy rozegrać nasze zawody wspólnie z mistrzostwami Węgier.

Biorąc to wszystko pod uwagę, zdecydowaliśmy się na poniższy system, zgodny z §1 pkt. 2 regulaminu Polskiego rankingu pilotów paralotniowych oraz wzorowany na systemie znanym z PWC:

 1. Jeszcze przez dwa tygodnie (do dnia 25 marca) będzie można rejestrować się na zawody. 26 marca zostanie ogłoszona pierwsza lista kwalifikacyjna: 60 miejsc zostanie przyznanych zgodnie z polskim rankingiem z dnia 31.10.2015 r., a 7 miejsc przyzna organizator w ramach dzikich kart. 10% miejsc jest zarezerwowanych dla dziewczyn (czyli 7).
 2. Osoby zakwalifikowane będą miały 7 dni na potwierdzenie udziału opłacając wpisowe.
 3. Po tym terminie, jeżeli nie dokończą procesu rejestracji, ich miejsca zostaną zaproponowane kolejnym osobom z rankingu.

Jednocześnie chcemy zachęcić, zwłaszcza osoby nie biorące do tej pory udziału w zawodach paralotniowych, do startu w Polskiej Lidze Paralotniowej, która jest świetnym wstępem do poważnej rywalizacji. Najbliższa edycja jest zaplanowana na 9-10 kwietnia w Beskidzie Wyspowym, a na długi weekend majowy zapraszamy w Beskid Śląski i Żywiecki. Staramy się, żeby w każdej edycji brali udział piloci z kadry narodowej i przekazywali Wam swoją cenną wiedzę.

Karolina Kocięcka

Członek zarządu PSP. Zajmuje się częścią sportową – organizuje m.in. Paralotniowe Mistrzostwa Polski oraz niektóre edycje PLP. Prowadzi dział bezpieczeństwa, gdzie zbierane są dane dot. zdarzeń niebezpiecznych. Jest głównym administratorem strony PSP.

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118