Wniosek PSP do TPN o utworzenie startowiska na Kasprowym Wierchu

W dniu 23.12.2013 r. Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe wystąpiło do Tatrzańskiego Parku Narodowego z wnioskiem o wyznaczenie na terenie Kasprowego Wierchu startowiska paralotniowego. Naszym zdaniem wyznaczenie przedmiotowego startowiska przyniosłoby wiele pozytywów obydwu stronom. Paralotniarzom umożliwiłoby to bezpieczne przygotowanie się do lotu i start oraz, zakończenie nieautoryzowanych startów często zakończonych mandatami ze strony straży parku.

fot. Dariusz 'Muzyk' Chrobak
fot. Dariusz 'Muzyk’ Chrobak

Dla parku oznaczałoby to realny wpływ na to jak wyglądają loty paralotniarzy w Tatrach i ewentualne wskazanie na tablicy informacyjnej dla paralotniarzy miejsc które są szczególnie ważne dla TPN i które można by było wyłączyć porozumieniem z latania.

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe zaproponowało współpracę przy tworzeniu regulaminu lotów oraz sfinansowanie kosztów tablicy informacyjnej.

Podobne startowiska działają z powodzeniem we wszystkich krajach alpejskich oraz całej zachodniej Europie.

Wyrażamy nadzieję, że nasza propozycja spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony władz Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W załączeniu treść wysłanego pisma.

[dg]

Mariusz Nowacki

Prezes PSP. W stowarzyszeniu zajmuje się tematem ubezpieczeń oraz Polską Ligą Paralotniową. Zawodowo inżynier budownictwa. Inne pasje: pływanie na wakeboard, fotografia lotnicza

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118