Zapisy do PSP

Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego może zostać każdy pilot lotni, paralotni lub sympatyk latania.

Za ile?

Składka członkowska na rok 2007 wynosi 30 zł, nie jest ona podzielna na miesiące i nie zależy od terminu przystąpienia do PSP.

Członkiem Stowarzyszenia zostaje się po wpłaceniu składki członkowskiej i przesłaniu pełnych danych w deklaracji członkowskiej.

Po co?

Dlaczego warto zapisać się do Stowarzyszenia, przede wszystkim dlatego, że jest to powołana przez pilotów organizacja mająca za podstawowy cel funkcjonowanie i wspieranie naszego latania. Każdy z Członków Stowarzyszenia może oczekiwać wsparcia w rozwiązywaniu problemów ogólnych jak i lokalnych.

Wypracowaliśmy korzystne ubezpieczenia OC , KL , i NNW dla naszych członków.

Będziemy również organizować kilka edycji zawodów dla amatorów uprawiających nasz sport, które pozwolą pilotom sprawdzać i podnosić swoje umiejętności, a w przyszłości może wyłoni sie z spośród nich grupa sportowa.

Podjęliśmy się w ubiegłym roku organizacji Polish PG Open 2006 przy współpracy z Robertem Zbelą, członkowie PSP mieli zniżki na wpisowe do tych zawodów.

Od ubiegłego roku dzięki zaangażowaniu Zbyszka Gotkiewicza funkcjonuje jedyny w Polsce dział bezpieczeństwa , do którego można zgłaszać wypadki i niebezpieczne zdarzenia. Celem tego działu jest publikowanie zaistniałych zdarzeń i dzięki ich opisowi i analizie można wyciągać wnioski, które pozwolą innym pilotom uniknąć podobnych sytuacji.

Wsparliśmy pomocą kilka lokalnych grup pilotow w pozyskaniu i zagospodarowaniu startowisk

W czym nasza siła?

Cały czas zespół ludzi chcących działać dla dobra środowiska powiększa się, dzięki temu będzie jeszcze więcej korzyści dla naszych Członków i rozwiązywanych jest coraz więcej problemów.

Będąc Członkiem PSP sam masz możliwość wpływania i działania dla dobra środowiska, jak również do korzystania ze wszystkich świadczeń jakie już powstały i jeszcze powstaną, może dzięki tobie jeszcze więcej uda się zrobić.

Zapraszamy wszystkich do przystąpienia do naszej organizacji i aktywnej współpracy.

Mirek Górski

Członek Zarządu

Zbigniew Gotkiewicz

Czyli gotek - założyciel PSP, lata od zawsze, startuje w zawodach, testuje skrzydła, uczy latać, ekspert od spraw bezpieczeństwa

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118