PLP – lokalni organizatorzy poszukiwani

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon paralotniowy. Wraz z nim zbliża się kolejna edycja Polskiej Ligi Paralotniowej. Celem podniesienia jej wartości sportowej poszukiwani są lokalni organizatorzy (stowarzyszenia/grupy formalne i nieformalne), które zapewnią następujące elementy:

 1. Odpowiednie warunki do startu:
  1. Startowisko w górach pozwalające na bezpieczny start 50 pilotów w krótkim okresie czasu lub
  2. Miejsce na terenie płaskim z minimum 4 linami do holowania lub innym wynalazkiem pozwalającym na szybkie, bezawaryjne wystrzelenie pilotów na 4 kierunki wiatru.
 2. Zwózkę z trasy.
 3. Pomoc w znalezieniu noclegów dla zawodników.
 4. Imprezę integracyjną.
 5. Termiczna okolica mile widziana.
 6. Nagrody/medale dla zwycięzców mile widziane.

Jako PSP, jesteśmy w stanie zapewnić pomoc w rozłożeniu lub kompletne rozłożenie konkurencji z dalszym zgraniem śladów z GPS i obliczeniem końcowej punktacji. Posiadamy bardzo fajny skrypt „poradnik” organizacji takich zawodów stworzony przez osoby z dużym doświadczeniem w ich organizacji.

Przewidzieliśmy również w naszym budżecie na 2014 r. po raz kolejny 5 000 zł na wspieranie lokalnych edycji PLP. (1000 zł na edycję). 

W tegorocznej PLP czołowi polscy zawodnicy zadeklarowali swoja obecność i możliwość przeprowadzenia wykładów przygotowujących do latania zawodniczego, które w olbrzymi sposób pomagają w rozwoju umiejętności najefektywniejszego wykorzystywania tego co dają nam warunki danego dnia. Osoby zainteresowane proszę o bezpośredni kontakt na adres psp.mariusz (malpa) gazeta.pl

Mariusz Nowacki

Prezes PSP. W stowarzyszeniu zajmuje się tematem ubezpieczeń oraz Polską Ligą Paralotniową. Zawodowo inżynier budownictwa. Inne pasje: pływanie na wakeboard, fotografia lotnicza

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118