Poprzyj konkurencję szybowcową na World Games Wrocław

Aeroklub Polski wspólnie z Fundacją Smyki na Start i Politechniką Warszawską prowadzą akcję zbierania głosów poparcia dla idei włączenia dyscypliny Szybownictwo do grona dyscyplin na The World Games Wrocław 2017.

W 2017 roku we Wrocławiu odbędą się The World Games zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich. W programie TWG znajdują się dyscypliny, które nie są reprezentowane na Igrzyskach Olimpijskich. Już teraz w tym gronie są dwie dyscypliny sportu lotniczego: spadochroniarstwo i paralotniarstwo.

Aeroklub Polski oficjalnie zgłosił do organizatorów wrocławskich igrzysk propozycję włączenia szybownictwa do grona dyscyplin na The World Games Wrocław 2017. Mamy nadzieję że decyzje w tej sprawie zapadną na wiosnę 2014r. Każdy może wyrazić poparcie dla idei szybownictwa olimpijskiego wysyłając swój głos. Zebrane wyniki w formie Listu poparcia zostaną przekazane organizatorom The World Games Wrocław 2017. Aby tego dokonać wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie Smyki na start.

Zgłaszając swoje poparcie, pokazując, że dyscyplina ma grono zainteresowanych kibiców możemy spowodować, że na polskim niebie, w kabinach szybowców polskiej konstrukcji, na imprezie organizowanej w Polsce, po raz pierwszy w historii odbędzie się rywalizacja szybowcowa o charakterze olimpijskim, z oprawą nie mniej ciekawą niż dotychczas przez nas oglądane w trakcie olimpiad sportowych. Zapraszamy do udziału we wspólnym lotniczym i sportowym wydarzeniu. Wypełnij formularz i zachęć do tego swoich znajomych i wszystkich miłośników lotnictwa.

Niech szybownictwo stanie się rozpoznawalne!

Więcej informacji na stronach:

smykinastart

facebook

theworldgames

Mariusz Nowacki

Prezes PSP. W stowarzyszeniu zajmuje się tematem ubezpieczeń oraz Polską Ligą Paralotniową. Zawodowo inżynier budownictwa. Inne pasje: pływanie na wakeboard, fotografia lotnicza

 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118